bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 20 kwietnia 2023
  • 22 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 3627

W Bielsku-Białej powstał nowy team kolarski. "Będzie o nich głośno"

W Bielsku-Białej powstała nowa drużyna kolarska o nazwie Power of Science Jafi Team. Zaprezentowano ją w Metrum Jazz Club. Wydarzenie, na którym był obecny m.in. prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, poprowadził znany stand-uper Michał Kempa.

Reklama

Prezentacja Power of Science Jafi Team - 14.04.2023 · fot. Materiały prasowe


Podczas prezentacji zespołu w Metrum Jazz Club został zaprezentowany skład drużyny elity na 2023 rok. Ponadto omówiono projekt powstania teamu młodzieżowego U23 od 2024 roku. Team powstał za sprawą Michała Braulińskiego i jego firmy Power of Science Performance Lab - to także zaplecze treningowe całej drużyny. Sponsorem tytularnym teamu również firma Jafi Sport.Co ważne, dyrektorem sportowym Power of Science Jafi Team jest znany kolarz Przemysław Niemiec, jeden z najlepszych w historii polskich kolarzy szosowych pochodzący z Pisarzowic. Trenerem jest wcześniej wspomniany Micha Brauliński.

Skład na 2023 rok powstał z najlepszych amatorów z zeszłego sezonu w Polsce. Są to Maciej Potucha (Elita), Oleksii Kmets (Elita), Joachim Mikler (Elita), Maciej Furczyk (Elita), Michał Brauliński (Elita, Monika Węgrzyn (U23). W kolejnych latach ekipa ma przybrać charakter zawodowy.'

Kolarze Power of Science Jafi Team podczas rozpoczęcia sezonu w sobótce - 16.04.2023 · fot. Facebook / Power of Science Jafi Team


- Zapamiętajcie tą nazwę, bo już niedługo będzie o nich głośno - komentuje powstanie bielskiego teamu portal velonews.pl. za zawodnikami drużyny z Bilska-Białej już pierwszy start w Sobótce. Najlepszym zawodnikiem bielskiego zespołu by Jan Grzempa, który w kategorii amatorów M3 zajął 2. miejsce.

Loading...

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.