bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 18 kwietnia 2023
  • 24 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 3954

[ZDJĘCIA] Kolorowy spacer: weszli na szczyt, aby pomóc Mikołajkowi!

Weszli na szczyt Magurki Wilkowickiej, aby pomóc małemu Mikołajkowi z Krakowa! W niedzielę, 24 kwietnia odbył się "Kolorowy Spacer". Jego celem było zebranie rekordowej liczby osób kochających góry, a także wsparcie chłopca! W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób! Pogoda i świetna atmosfera dopisały! Niebawem na bielsko.info więcej szczegółów.

Reklama

Weszli na szczyt Magurki Wilkowickiej, aby pomóc Mikołajkowi - 23.04.2023 · fot. sid / bielsko.info


Spacer zorganizował "Kolorowy Team" - prowadzący profile "Bez Barier", "Jurek na Szlaku" i "Na szczytach marzeń" na Facebooku. Wyprawa odbyła się w ramach Magurka Challenge, który trwa przez cały kwiecień. Uczestnicy wyruszyli o godzinie 9.01 z Międzybrodzia Bialskiego. Po wejściu na szczyt wszyscy mogli się posilić smakołykami z ogniska.

Wyjście w góry miało trzy cele: zebranie rekordowej ilość ludzi, którzy kochają góry, a uśmiech to ich drugie imię, dobra zabawa w dobrym towarzystwie oraz zebranie pieniędzy na wsparcie rocznego Mikołaja, który walczy o słuch.

Weszli na szczyt Magurki Wilkowickiej, aby pomóc Mikołajkowi  - 23.04.2023
Weszli na szczyt Magurki Wilkowickiej, aby pomóc Mikołajkowi - 23.04.2023 · fot. sid


- Jeśli jesteś dzieckiem, nastolatkiem, dorosłym, zgredem, dziadkiem, starszą panią, królową, rodzicem, singlem, indywidualistą, cudakiem, smutasem, kotem, psem, wesołą pandą, jednorożcem czy kimkolwiek innym... To znaczy, że to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie - zachęcali żartobliwie organizatorzy wydarzenia.

Mikołaj Cygal
Mikołaj Cygal · fot. Fundacja "Serce dla Maluszka"


Kim jest Mikołaj Cygal?Mały Mikołaj Cygal urodził się 22 lutego 2022 roku. - Mikołaj to radosny i pełen życia maluch, który urodził się w lutym 2022 roku. Nie może jednak czerpać z życia tyle, ile jego rówieśnicy - chłopczyk jest całkowicie niesłyszący… - wyjaśniają w apelu na stronie Fundacji "Serce dla Maluszka" jego rodzice.

- Po diagnozie lekarze poinformowali nas, że jedyną możliwością, by nasz syn słyszał i mógł się odpowiednio rozwijać, jest wszczepienie implantów ślimakowych. Udało się już wszczepić implant do prawego uszka. Obecnie jesteśmy na etapie uruchamiania procesora słuchu i jego ustawiania tak, aby Mikołaj mógł usłyszeć pierwsze dźwięki… Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy uda się przeprowadzić zabieg na drugie ucho! - dodają.

Mikołaj Cygal
Mikołaj Cygal · fot. Fundacja "Serce dla Maluszka"


- Jako kochający rodzice, chcemy zrobić wszystko, aby nasz synek zapewnione miał szczęśliwe dzieciństwo i normatywny rozwój! Do tego potrzeba ogromnej ilości wizyt u lekarzy i innych specjalistów, takich jak surdologopeda, surdopedagog, neurologopeda, psycholog oraz fizjoterapeuta - podkreślają rodzice Mikołaja.

- Bardzo prosimy wszystkich z Państwa o pomoc naszemu synkowi! Zebrane środki przeznaczone będą przede wszystkim na pokrycie kosztów rehabilitacji, zakup niezbędnych sprzętów oraz wyjazdy na wizyty kontrolne w ośrodku leczenia słuchu - oddalonym od naszego miejsca zamieszkania kilkaset kilometrów. Wierzymy, że wspólnie z Państwem uda nam się pokonać te wszystkie trudności, a Mikołaj będzie wkrótce poznawać świat wszystkimi zmysłami! - apelują krakowianie.

ar, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.