bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 1 kwietnia 2023
  • 3 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 3916

Dla kogo tytuł Królowej i Króla Magurki? Ruszyło wyzwanie!

Za nami:

Było na Klimczok, Błatnią i Czantorię. Będzie również na Magurkę Wilkowicką! W kwietniu odbędzie się pierwszy w historii challenge na ten szczyt Beskidu Małego. O pomyśle opowiedziała nam Dagmara Kowaliczek-Barabasz, jego inicjatorka.

Reklama

Dla kogo tytuł Królowej i Króla Magurki? Rusza wyzwanie!
Dla kogo tytuł Królowej i Króla Magurki? Ruszyło wyzwanie! · fot. Facebook/ Magurka Challenge


Dagmara Kowaliczek-Barabasz to instruktorka Hufca Beskidzkiego z wieloletnim stażem w organizowaniu imprez dla harcerek i harcerzy tych małych i dużych. Zamiłowanie do przyrody i aktywnego spędzania czasu odziedziczyła po rodzicach, którzy wciągnęli ją w tą przygodę. Niedawno została mamą i tą samą ideę zaszczepia u swojej córki - razem przemierzają górskie szlaki.

- W styczniu 2023 dałam się wciągnąć w akcję Wyzwanie Klimczoka. W skrócie jest to rywalizacja kto w styczniu wyjdzie najwięcej razy na Klimczok ten zostaje Królową i Królem. Szybko stało się jasne, że nie odpuszczę i spróbuję swoich sił w kolejnym wyzwaniu Błatnia Challenge. To niezła szkoła życia - codzienna organizacja życia rodzinnego i zawodowego - opowiada Kowaliczek-Barabasz.

- Wyzwania są od grudnia - co miesiąc inne (Równica, Klimczok, Błatnia, Czantoria) a ja postanowiłam kontynuować tę świetną ideę i zorganizować Wyzwanie na Magurce Wilkowickiej w kwietniu 2023 - zwraca uwagę miłośniczka górskich wędrówek.

Tytuł Króla/Królowej Magurki otrzyma każdy, kto zdobędzie szczyt minimum 20 razy oraz którego suma przewyższeń wszystkich wędrówek osiągnie 8848 m, czyli tyle, ile liczy wysokość Mount Everestu. Do strefy medalowej wejdzie każdy, kto zdobędzie szczyt minumum 20 razy lub sumą przewyższeń zdobędzie Mount Everest (8848 m).

Szczegóły regulamin można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku. Relacje będą umieszczane na facebookowym profilu wyzwania.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.