bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 15 marca 2023
  • wczoraj, 14:00
  • wyświetleń: 4633

[FOTO] Trwa remont kąpieliska "Panorama". Kiedy otwarcie?

Od marca ubiegłego roku trwa remont kąpieliska Panorama. Koszt inwestycji to 51 886 314 zł - za tą kwotę zostanie stworzony nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny. Jak przebiegają prace i kiedy planowane jest otwarcie obiektu po modernizacji? Zapytaliśmy o to w bielskim Urzędzie Miejskim.

Reklama

Remont kąpieliska Panorama - 14.03.2023 · fot. Pandrona


Przypomnijmy, jak portal bielsko.info informował w artykule "Modernizacja kąpieliska "Panorama" staje się faktem. Podpisano umowę", umowa na remont obiektu została podpisana 21 marca ubiegłego roku. Czas realizacji inwestycji to 13 miesięcy.

Zakres prac to m.in: remont dwóch istniejących żelbetowych niecek basenowych, które po remoncie wykonane będą ze stali nierdzewnej. Ponadto na terenie nowego kąpieliska powstaną: basen do skoków o głębokość 3,8 m, basen pływacki o powierzchni lustra wody 638,01 m2, basen do nauki pływania o powierzchni lustra wody 144,37 m2, basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 1217,30 m2, brodzik dla dzieci 270,90 m2, basen - wysp podwodnych 198,07 m2.

Gruntowna modernizacja pływalni Panorama - 08.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Przewidziano także budowę wodnego placu zabaw dla dzieci o powierzchni lustra wody 198,90 m2 wraz z podziemnym zbiornikiem retencyjnym o pojemności czynnej około 20 m3 oraz wykonanie innych brodzików przejściowych o powierzchni lustra wody 65,29 m2. Ponadto wymienione zostaną elementy małej architektury, wyremontowane pomieszczenia zaplecza sanitarnego, widownia, budynki administracyjne, chodniki itp.[/uli]

Łączna powierzchnia zaprojektowanych niecek to 3026,84 m2.

Jak postępuje remont kąpieliska Panorama?O to, jak obecnie przebiegają prace w ramach remontu "Panoramy", zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. - W tej chwili trwa montaż elementów stalowych ścian niecek basenu pływackiego oraz wykonanie podbudowy posadzek na dnie basenu do skoków. Równolegle w obu nieckach prowadzony jest montaż instalacji technologii basenowej - przekazał portalowi bielsko.info Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego magistratu.

Jak dodał, w wykonanej już wcześniej stalowej niecce basenu rekreacyjnego zakończono podbudowy i posadzki betonowe dna oraz wykonano montaż atrakcji wodnych. Pozwoli to wykonawcy przy sprzyjających warunkach atmosferycznych przystąpić do robót spawalniczych w obrębie dna i uzyskać szczelność niecki.

Remont kąpieliska Panorama - 14.03.2023
Remont kąpieliska Panorama - 14.03.2023 · fot. Pandrona


- Równolegle w stacjach uzdatniania wody basenowej trwają roboty wykończeniowe takie jak tynkowanie czy realizacja okładzin ceramicznych ścian oraz montaż technologii uzdatniania. Trwa także budowa stacji filtrów dla wodnego placu zabaw dla dzieci, który to plac wykonany jest już w zakresie konstrukcji oraz instalacji technologicznych - informuje Ficoń.

Prowadzone są też prace wykończeniowe w obrębie zaplecza socjalnego i sanitarnego, gdzie w dwóch nowopowstałych segmentach sanitarnych układane są płytki ceramiczne ścian i podłóg.

Remont kąpieliska Panorama - 14.03.2023
Remont kąpieliska Panorama - 14.03.2023 · fot. Pandrona


W najbliższym czasie - wraz z poprawiającymi się warunkami atmosferycznymi - zaplanowane jest pełne otwarcie frontów robót związanych z zagospodarowaniem terenu, wykonaniem podbudów ciągów pieszych i dróg wewnętrznych.

- Roboty są prowadzone zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem. Uruchomienie kąpieliska planowane jest na czerwiec tego roku. Szczegóły dotyczące formy otwarcia obiektu po remoncie są ustalane - podsumował Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.