bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 17 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1039

Kolarski wyścig w sercu Bielska-Białej. Kryterium nabiera kształtów

47. Kryterium Asów nabiera kształtów. 16 stycznia w Bielsku-Białej spotkała się grupa robocza, której celem jest zorganizowanie "kolarskiej karuzeli" w naszym mieście. Znamy także datę wydarzenia.

Reklama

78 Tour de Pologne, przejazd przez Bielsko-Białą pod zamkiem Sułkowskich - 13.08.2021 r.
78 Tour de Pologne, przejazd przez Bielsko-Białą pod zamkiem Sułkowskich - 13.08.2021 - zdj. ilustracyjne · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


W ramach spotkania grupy roboczej spotkali się dyrektor wyścigu Bogdan Szczygieł, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej: naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Gałuszka, naczelnik Wydziału Komunikacji Jarosław Mańdok, zastępca dyrektora bielskiego MZD Marcin Burdziński, oraz zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Jacek Broda.

Jak poinformowała Fundacja Gwardia Katowice, grupa nakreśliła wstępny szkic trasy, prowadzącej malowniczymi uliczkami tak zwanego Wzgórza Miejskiego ze startem i metą na głównym placu Starego Miasta - Rynku. Ustalono także, że tegoroczny Wyścig Kolarski Kryterium Asów rozegrany zostanie w pierwszy weekend maja, a więc kibice kolarstwa i zawodnicy już mogą zacząć odliczać dni.

O tym, że w Bielsku-Białej może być rozegrane Kryterium Asów, portal bielsko.info informował pod koniec września ubiegłego roku w artykule "Prestiżowy wyścig kolarski w Bielsku-Białej? Jest deklaracja". Przypomnijmy, w 2022 roku czterodniowa rywalizacja w ramach Kryterium Asów odbywała się w Dąbrowie Górniczej, Katowicach i Pszczynie.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.