Reklama

Sport

  • 13 grudnia 2022
  • wyświetleń: 813

Za nami II Memoriał Władysława Orła

W sobotę, 11 grudnia w Centrum Sportowym SOLAR w Bielsku-Białej rozegrany został II Memoriał Władysława Orła par deblowych w tenisie ziemnym amatorów.  Organizatorzy turnieju chcieli w ten sposób przywołać w pamięci Władysława Orła, współzałożyciela Kolejowego Klubu Sportowego przy PKP Bielsko Główna. Wybitnego działacza sportowego, prawego człowieka w pełni oddanego tenisowi ziemnemu.

Za nami II Memoriał Władysława Orła
Za nami II Memoriał Władysława Orła · fot. Stanisław Biłka


Do turnieju przystąpiło 22 zawodniczek i zawodników podzielonych na 2 grupy. Sędzią Głównym zawodów był Grzegorz Wasik, znany trener tenisa, związany wiele lat z KKS. Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 9.00. Mecze były rozgrywane równolegle na trzech kortach. Po zakończeniu rywalizacji grupowej najlepsi przystąpili do gier o mistrzostwo turnieju, a pozostali o zajęcie jak najwyższego miejsca w drabince turniejowej.

W grach eliminacyjnych grano do jednego wygranego seta, a w grach ćwierćfinałowych do dwóch wygranych setów. Mecz finałowy to była już walka trzysetowa. Kilka meczów stało na wysokim poziomie. Głośnymi oklaskami kibice nagradzali nietuzinkowe zagrania, mocne drive volleje, drop shoty Rafała Waloszka, czy też długie wymiany pomiędzy Anną Regulską a Tomaszem Świerkotem.

Mecze finałowe miały bardzo wyrównany przebieg. Łukasz Machalica z Rafałem Waloszkiem w finałowym pojedynku pokonali Pawła Kolatę i Tomasza Wallery. W tie-breaku było 12/10! Trzecie miejsce zajęli Łukasz Kijas i Tomasz Świerkot pokonując Annę Rogulską i Jacka Straszyńskiego. Godnym podkreślenia jest fakt, że w grach finałowych startowało aż czterech zawodników, którzy trenowali w Kolejowym Klubie Sportowym i pamiętają śp. Władysława Orła.

Puchary dla najlepszych par turnieju ufundowane przez Wydział Edukacji i Sporu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wręczył Grzegorz Wasik, sędzia główny zawodów.

Organizatorem turnieju było Centrum Sportowe SOLAR i Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.