bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 10 grudnia 2022
  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2386

Trwają zapisy na 11. edycję Narciarskiego Pucharu Reksia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

Jeszcze do 30 stycznia można zgłaszać się do udziału w zawodach o 11. Narciarski Puchar Reksia. Te odbędą się 5 lutego, w przypadku dobrych warunków śniegowych - na stoku Dębowiec w Bielsku-Białej lub ewentualnie na stoku Siglany w Wiśle.

Reklama

Trwają zapisy na 11. edycję Narciarskiego Pucharu Reksia
Trwają zapisy na 11. edycję Narciarskiego Pucharu Reksia · fot. UM Bielsko-Biała


Prognozy są niepewne, dlatego też rozegranie zawodów na Dębowcu stoi pod znakiem zapytania. Organizatorzy z nadzieją czekają na zmianę pogody, ale mają też plan awaryjny. Gościnny Stok Siglany w Wiśle z radością udostępni teren na rozegranie 11. Narciarskiego Pucharu Reksia. Przypomnijmy, że w przeszłości taka sytuacja miała już miejsce. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu zawodów z Dębowca właśnie na Siglany. Jest to stok położony wyżej i panują na nim korzystniejsze warunki śniegowe. Dlatego Reksiaki mogą być spokojne, nic nie powinno przeszkodzić w przeprowadzeniu Pucharu Reksia i tym razem.

Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 30 stycznia za pomocą strony: http://www.pucharreksia.pl. W przypadku wolnych miejsc, będzie możliwe zapisanie się w dniu zawodów. Numery oraz pakiety startowego do odebrania w Centrum Handlowym Gemini Park Bielsko-Biała przy ul. Leszczyńskiej 4 lutego w godzinach 16.00 - 19.00 oraz 5 lutego w godzinach 8.00 - 9.00 w biurze zawodów.

Zawody zostaną rozegrane 5 lutego - pogoda zdecyduje, na którym stoku. W zawodach może wziąć udział 400 zawodników, którzy pojadą na trasach: krótszej dla młodszych, dłuższej dla bardziej zaawansowanych. Pełny regulamin zawodów na stronie Pucharu Reksia: http://www.pucharreksia.pl.

Przy okazji zawodów na Reksiaki będzie czekało mnóstwo dobrej zabawy na śniegu, animacje i gry z nagrodami. Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, a w nim pamiątkowy medal, numer startowy oraz niespodzianki ufundowane przez sponsorów. Na najlepszych w swoich kategoriach wiekowych zawodników czekają puchary oraz wartościowe nagrody. Organizatorzy, wzorem światowych narciarskich rozgrywek, ustawią specjalny fotel zwycięzcy, na którym będą zasiadać zawodnicy z najlepszym czasem zjazdu.

11. Narciarski Puchar Reksia rozgrywany jest pod patronatem prezydenta miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego oraz prezes Fundacji Reksia Heleny Filek-Marszałek. Honorowym patronatem zmagania młodych narciarzy objął Minister Sportu i Turystyki. Po raz pierwszy w jedenastoletniej historii Pucharu Reksia patronat nad Narciarskim Pucharem Reksia objął Polski Związek Narciarski.

BM, mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj