Sport

• 31 października 2022
  • wyświetleń: 1831

[FOTO] Sukces PTS Janosik na Mistrzostwach Polski w Judo

Dwa medale przywieźli zawodnicy PTS Janosik z Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Judo, które 29 i 30 października rozegrane zostały w Kielcach. Jakub Kurowski został mistrzem Polski , zaś Nikodem Łaszczok zdobył brązowy medal. Bielski klub zajął dzięki tym osiągnięciom 8. pozycję w klasyfikacji drużynowej.

Sukces PTS Janosik na Mistrzostwach Polski w Judo - 29-30.10.2022 · fot. PTS Janosik

W drodze po mistrzostwo w kategorii wagowej do 60 kg Jakub Kurowski pokonał sześciu rywali. W finale przed czasem wygrał z Arturem Sandermanem z PGE Akademia Judo Poznań.

Nikodem Łaszczok zdobył brązowy medal w wadze do 90 kilogramów. W całym turnieju przegrał tylko jedną walkę, z późniejszym mistrzem Polski Szymonem Kwadransem z UKS Grot Kraków.

Szanse na medal miała także Marika Moś w kategorii wagowej do 52 kg. Niestety z walki wyeliminowała ją kontuzja, której młoda zawodniczka z Bielska-Białej doznała już w pierwszej walce turnieju.

W zawodach udział wzięli także Paulina Stefaniak (do 57 kg), Jakub Kołoczek (do 55 kg) i Aleksander Zbytniewski (do 60 kg). Trenerami bielskich zawodników są Renata i Marek Wróblowie.

W kieleckich mistrzostwach udział wzięło 549 zawodników ze 147 klubów. PTS Janosik, dzięki zdobyciu dwóch medali, zajął 8. miejsce w klasyfikacji zespołowej.