Sport

  • 28 października 2022
  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 7698

[WIDEO] Zawody rowerowe Pump Track Race w Wilkowicach

W niedzielę, 4 grudnia w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach odbyły się zawody rowerowe „Pump Track Race” dla dzieci i młodzieży! Na miejscu obecny był utytułowany zawodnik Kuba Wicher, który oglądał w akcji młodych adeptów mierzących się z pumptrackowym torem. Zobaczcie naszą wideo-relację z tego wydarzenia!W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach ustawiona została specjalna konstrukcja o wymiarach około 24x7 metrów. Tor w takiej właśnie konfiguracji testowany był już podczas rozmaitych imprez m.in. w Polsce oraz Czechach, doskonale sprawdzając się w przypadku zmagań dzieci i młodzieży. Zawody obejmowały kategorie wiekowe w rocznikach od 2006 do najmłodszego 2019 włącznie.

O część sportową eventu i jej sprawne przeprowadzenie zadbała ekipa Enduroprinceski na czele z Sylwią Kataną i Anną Kulpą, które w beskidzkim regionie systematycznie organizują cieszące się sporą popularnością cykliczne zajęcia rowerowe dla dzieci.

Zawody bez wątpienia były widowiskowe i emocjonujące, ale przede wszystkim w pełni bezpieczne dla uczestników. O to zadbał PUMP IT - producent modułowych torów pumptrackowych z dużym doświadczeniem we współorganizacji wyjątkowych rowerowych przedsięwzięć.

Z kolei z niezbędnym wsparciem organizacyjno-logistycznym i bogatą wiedzą w kwestii rowerowych imprez towarzyszyli uczestnikom Grzegorz Dendys z Freeride Sport oraz Szymon Twardak z The Trail.pl. Kibicom towarzyszyła porcja dobrej muzyki w wykonaniu Atiny.

Pasjonaci z oryginalnym podejściem do tworzenia filmów z dobrymokiem.pl przygotowywali relację z całego dnia, a stały bywalec światowych imprez rowerowych Piotr Staroń zadbał o doskonałą jakość zdjęć. Zawody „Pump Track Race” objęte zostały ponadto medialnym wsparciem znaczącej rangi - Bike Magazyn w środowisku rowerowym, a portalu bielsko.info w skali regionalnej w sieci.

Dla najlepszych w kategoriach przygotowane zostały puchary, nie zabrakło również nagród rzeczowych. Nikt nie opuścił wilkowickiej hali bez upominku z okazji zbliżających się Mikołajek!

Wydarzenie „Pump Track Race” dofinansowane zostało ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a za organizację odpowiadało Stowarzyszenie EcoSport z Bielska-Białej przy współpracy z Enduroprinceski, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wilkowicach oraz Gminą Wilkowice. Sponsorem głównym jest Sklep Biker Bielsko-Biała. Portal bielsko.info objął wydarzenie swoim patronatem.

pump track race

BM, ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.