bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 3 lutego 2011
  • wyświetleń: 1775

Górka z certyfikatem FIFA

Boisko piłkarskie przy ulicy Młyńskiej w Bielsku-Białej otrzymało certyfikat FIFA. Zapoczątkowany przez FIFA w 2001 roku program ?FIFA Quality Concept for Artificial Turf? określił standardy, jakie powinna spełniać wyczynowa syntetyczna nawierzchnia piłkarska.

Po przeprowadzeniu badań wśród zawodników, menadżerów i administratorów obiektów w roku 2004 określono dwa stopnie standardów certyfikacji syntetycznych nawierzchni piłkarskich, jakie obiekt może uzyskać: FIFA Recommended I Star oraz FIFA Recommended II Stars . Boisko posiadające certyfikat FIFA Recommended I Star (uzyskany przez boisko ul. Młyńska) dopuszczone jest do codziennego użytku treningowego dla profesjonalistów i amatorów, jak również do rozgrywek oficjalnych. Po przeprowadzeniu testów laboratoryjnych i badań na zainstalowanej nawierzchni certyfikat wydawany jest na 3 lata.

Obiekt, któremu przyznano certyfikat FIFA Recommended II Stars może być wykorzystywany do treningów oraz oficjalnych rozgrywek poziomu Champions League. Certyfikat jest ważny przez 12 miesięcy i wymaga corocznego odnawiania. FIFA w procesie certyfikacji stawia bardzo ostre wymagania dotyczące podstawowych parametrów sztucznej nawierzchni, takich jak kąt odbicia piłki, toczenie piłki, absorpcja siły upadku, odkształcenia pionowe czy otarcia skóry.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.