bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 20 maja 2022
  • wyświetleń: 361

[FOTO] 2 medale zawodników BKB SET na ogólnopolskiej olimpiadzie

Od 13 do 15 maja w Białymstoku odbywała się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Dla badmintonistów są to Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U17). Podczas wydarzenia dwa brązowe medale wywalczyli zawodnicy Beskidzkiego Klubu Badmintona SET.

Dwa medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Badmintonie · fot. BKB SET


Na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej chłopców stanął Michał Szczypka, natomiast drugi brązowy medal przypadł Julii Piwowar w grze podwójnej dziewcząt (w parze z Julią Stankiewicz UKS Hubal Białystok).

Oboje grali także drugie gry podwójne - Michał w grze mieszanej z Emilią Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) a Julia z Janem Frańczakiem (UKS Hubal Białystok), gdzie po zaciętej walce w ćwierćfinale musieli uznać wyższość przeciwników z Poznania i Białegostoku.

- Jesteśmy bardzo dumni, zachwyceni ich postawą, profesjonalizmem oraz determinacją w dążeniu do postawionych przez siebie celów, widać, że ciężka praca nie idzie na marne - podsumował trener Bartosz Pietryja. Następny cel to Mistrzostwa Polski Elity, zmierzyć się wówczas będą z starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami, co będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności - informuje Beskidzkie Klub Badmintona SET.

mp / bielsko.info
źródło: BKB SET

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.