Reklama

Sport

  • 24 kwietnia 2022
  • 27 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 2226

Koleje Śląskie: rusza realizacja projektu "Kołem po Śląsku"

Koleje Śląskie zapowiedziały realizację projektu "Kołem po Śląsku". Zadanie będzie realizowane w ramach III Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Akcja startuje w piątek, 6 maja.

koleje śląskie, rower, pociąg, przewóz rowerów
Koleje Śląskie: rusza realizacja projektu "Kołem po Śląsku" · fot. Koleje Śląskie


Na czym polega zadanie "Kołem po Śląsku"? Jak informują Koleje Śląskie, dzięki niemu możliwy będzie bezpłatny przewóz roweru lub niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi w pociągach spółki Koleje Śląskie. Nadrzędnym celem zadania jest promowanie ekologicznej i przyjaznej dla środowiska formy transportu.

Sam projekt polega na tym, że przez 7 dni w tygodniu do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi. Ponadto w weekendy, od godziny 15.00 w piątek do godziny 24.00 w niedzielę (do północy), do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego na przejazd przysługiwać będzie bezpłatny przewóz 1 roweru (w ramach dostępnej puli miejsc na rower w danym składzie kolejowym).

Zadanie potrwa do wyczerpania puli dostępnych środków (w ramach przyznanego mu budżetu), jednak nie dłużej niż do końca roku kalendarzowego, w którym ten projekt jest realizowany. Sama pula środków na pokrycie kosztu przewozu rowerów oraz niezłożonych i nieumieszczonych w pokrowcu hulajnóg wynosi 250.000 zł. Dodajmy, że przedsięwzięcie dotyczy połączeń kolejowych realizowanych przez spółkę Koleje Śląskie wyłącznie na terenie województwa śląskiego.

Akcja startuje w piątek, 6 maja. Szczegółowy Regulamin oferty specjalnej "Kołem po Śląsku" oraz informacje dotyczące przewozu rowerów można znaleźć tutaj.

Koleje Śląskie zapowiadają realizację projektu "Kołem po Śląsku"
Koleje Śląskie: rusza realizacja projektu "Kołem po Śląsku" · fot. Koleje Śląskie

mp / bielsko.info

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.