Sport

  • 8 listopada 2012
  • wyświetleń: 4079

Rasizm na bielskim stadionie!

W związku z rasistowskimi okrzykami grupy kibiców podczas meczu Podbeskidzie - Lechia w dniu 26 października Komisja Ligi, w oparciu o protokół delegata zawodów, nałożyła na bielski klub karę w wysokości 10 tysięcy złotych.

podbeskidzie
Kibice Podbeskidzia nie popisali się w meczu z Lechią. · fot. Krzysztof Dzierżawa / TS Podbeskidzie


Zarząd TS Podbeskidzie S.A. stanowczo i jednoznacznie opowiada się przeciwko rasizmowi i jakimkolwiek innym przejawom dyskryminacji, które do tej pory na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej nigdy nie miały miejsca.

Kibice, którzy wznosili podczas meczu rasistowskie okrzyki zostali zidentyfikowani na podstawie zapisu monitoringu stadionowego. Nałożono na nich zakaz klubowy. Kwestię odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo rozstrzygnie postępowanie sądowe.

Zarząd klubu zaznacza jednocześnie, iż wszelkie podobne incydenty nie będą tolerowane i za każdym razem spotkają się z surowymi karami. Przypominamy, że klub realizuje politykę walki z rasizmem, która jest jednym z kryteriów procedury licencyjnej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj