bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 10 listopada 2021
  • wyświetleń: 2100

BBOSiR rusza z warsztatami jazdy na łyżwach

Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji chce popularyzować jazdę na łyżwach i propagować aktywne formy spędzania czasu. Zaprasza na miesięczny kurs nauki jazdy na łyżwach w pięciu krokach.

Reklama

BBOSiR rusza z warsztatami jazdy na łyżwach
BBOSiR rusza z warsztatami jazdy na łyżwach · fot. UM Bielsko-Biała


Zajęcia prowadzone będą przez instruktorów BBOSiR-u na terenie lodowiska Klubu Sportowego Orlik przy ul. Słowackiego 27b. Nauka jazdy dla dzieci odbywać się będzie w każdą sobotę od 13 listopada do 11 grudnia - grupa I w godz. 8.00-8.45, a grupa II 9.00-9.45. Dorosłych BBOSiR zaprasza w każdy poniedziałek od 5 listopada do 13 grudnia - grupa I 19.30-20.15.

W warsztatach nauki jazdy dla dzieci uczestniczyć mogą wyłącznie dzieci w wieku 7-13 lat, które dokonały zapisu. Nauka prowadzona jest od podstaw, zgodnie z harmonogramem zajęć. Dziecko powinno umieć stać na łyżwach i samodzielnie wejść na lód. BBOSiR prosimy o niezapisywanie dzieci o zaawansowanej technice jazdy. Liczba miejsc jest ograniczona, maksymalnie 20 osób w grupie. W warsztatach nauki jazdy dla dorosłych uczestniczyć mogą wyłącznie dorośli, którzy dokonali zapisu. Nauka prowadzona jest od podstaw, zgodnie z harmonogramem zajęć. Tu tez liczba miejsc ograniczona, maks. 25osób.

Aby uczestniczyć w zajęciach trzeba dokonać zgłoszenia i zakupić karnet w kasie lodowiska KS Orlik przy ul. Słowackiego 27b: dla dzieci w cenie 40 zł, dla dorosłych - 50 zł. Karnety będą dostępne od 11 listopada w kasie lodowiska. Bezpośrednio przed pierwszymi zajęciami dla dzieci nie ma możliwości zakupu karnetu.

Zapisy prowadzone są przez Dział Organizacji Imprez BBOSiR: telefonicznie 33 8110155 wew. 24 i 29 w godz. 8.00-14.00 lub mailowo: zapisy@bbosir.bielsko.pl. Organizatorzy zajęć proszą o wiadomość opatrzoną tematem: Warsztaty łyżwy 2021. W treści należy podać imię i nazwisko oraz wiek.

Poniżej pięć kroków, które uczynią przebywanie na ludzie przyjemnym i bezpiecznym:
  • krok 1, zajęcia: zasady BHP, pierwsza pomoc, oswajanie ze sprzętem, nauka upadania, jazdy przodem, hamowania z jazdy przodem;
  • krok 2 - doskonalenie jazdy przodem i hamowania z jazdy przodem, nauka jazdy tyłem, hamowanie z jazdy tyłem;
  • krok 3 - doskonalenie jazdy przodem i tyłem, hamowania z jazdy przodem i tyłem, zwrot z jazdy przodem do jazdy tyłem i odwrotnie;
  • krok 4 - doskonalenie poznanych elementów, nauka przekładanki przodem i przekładanki tyłem;
  • krok 5 - doskonalenie poznanych elementów gry i zabawy doskonalące jazdę na łyżwach.


BBOSiR rusza z warsztatami jazdy na łyżwach
BBOSiR rusza z warsztatami jazdy na łyżwach · fot. UM Bielsko-Biała

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, BBOSiR Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.