bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 29 października 2021
  • wyświetleń: 484

Sukces bielskiej gimnastyczki na Mistrzostwach Polski Juniorów

Podczas Mistrzostw Polski Juniorek, które odbyły się w dniach 22-24 października w Wieliczce, do finału zakwalifikowała się w układzie z maczugami - osiągając jedną z wyższych not - zawodniczka bielskiego Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Karina Briss.

Zawodniczka Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Karina Briss
Zawodniczka Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Karina Briss · fot. SGA


14 latka zakończyła swoje zmagania na 7. miejscu oraz w wieloboju - w czterech układach - z obręczą, piłką, maczugami i wstążką - na 15. miejscu.

W zawodach brało udział 96 zawodniczek z całej Polski, a konkurencja oraz umiejętności startujących zawodniczek były na najwyższym poziomie. Dla zawodniczek z roczników 2008-2006 są to najważniejsze i najwyższe rangą zawody w roku. Dla trenerek Anny Duszy oraz Zuzanny Sokalskiej jest to bardzo duży sukces. Jak podkreśla Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej w Bielsku-Białej, niewiele zawodniczek wykazuje się taką wytrwałością i osiąga sportowy wiek juniorski, ponieważ jest to sport o wczesnej specjalizacji, profesjonalnie zaczynają już trenować dziewczynki w wieku 5-6 lat.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.