bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 21 października 2021
  • 24 października 2021
  • wyświetleń: 1592

Mural uczci 70 lat żeńskiej siatkówki w Bielsku-Białej? Jest propozycja

Do władz miasta trafiła interpelacja grupy radnych klubu "Wspólnie dla Bielska-Białej" w sprawie organizacji obchodów 100-lecia Bialskiego Klubu Sportowego "Stal" Bielsko-Biała, który przypada w roku 2022 oraz jubileuszu 70-lecia sekcji siatkówki, które przypada w 2021 roku.

Mural uczci 70 lat żeńskiej siatkówki w Bielsku-Białej? Jest propozycja
Mural uczci 70 lat żeńskiej siatkówki w Bielsku-Białej? Jest propozycja · fot. ww.bks.bielsko.pl


- W przyszłym roku Bialski Klub Sportowy "Stal" Bielsko-Biała będzie obchodził okrągły jubileusz 100-lecia działalności. Warto zaznaczyć, że zgodnie z zapisami historycznymi jego powstanie było inicjatywą mieszkańców miasta, a także sympatyków sportu, którzy na fali tworzenia klubów po I Wojnie Światowej postanowili utworzyć nowy klub na terenie Białej - zauważają radni Dorota Piegzik-Izydorczyk, Maksymilian Pryga, Karol Markowski, Roman Matyja, Adam Wykręt oraz Rafał Ryplewicz.

- W roku bieżącym 70-lecie działalności obchodzi z kolei sekcja siatkówki kobiet BKS Stal” Bielsko-Biała, która bez cienia wątpliwości jest sportową wizytówką naszego miasta. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że siatkarki BKS tworzyły i tworzą jeden z najbardziej utytułowanych i najlepszych klubów w Polsce. Świadczy o tym osiem tytułów Mistrza Polski, osiem Pucharów Polski, dwa superpuchary oraz wiele udanych spotkań w europejskich pucharach, które w nieodległej przyszłości rozsławiały nasze miasto nie tylko pod względem sportowym, ale również wizerunkowym i marketingowym - dodają członkowie klubu radnych "Wspólnie dla Bielska-Białej".

I proponują, aby, "chcąc w sposób godny, właściwy i oryginalny uczcić 70 lat żeńskiej siatkówki w Bielsku-Białej", już teraz merytoryczne wydziały: edukacji i sporu oraz kultury i promocji przy współpracy z ich prezes oraz z szeroko rozumianym środowiskiem sympatyków sekcji siatkówki BKS „Stal” rozważyły pomysł wykonania muralu, który podkreśli zasługi żeńskiej siatkówki dla sportowego rozwoju Bielska-Białej.

- Dla porównania podobna inicjatywa została zrealizowana ostatnio w Katowicach, gdzie za pośrednictwem interpelacji jednego z Radnych oraz przy współpracy tamtejszego urzędu ze środowiskiem kibiców i sympatyków GKS powstał piękny mural upamiętniający wybitnego piłkarza Jana Furtoka - zauważają samorządowcy.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.