bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 19 października 2021
  • 20 października 2021
  • wyświetleń: 829

Piłka ręczna w wydaniu ligowym powraca do Bielska-Białej

Za nami:

Po wielu latach przerwy do Bielska-Białej powraca piłka ręczna, popularnie zwana szczypiorniakiem, w wydaniu ligowym. W środę, 20 października odbędzie się pierwsze ligowe spotkanie drużyny KS Szczypiorniak Bielsko-Biała w Wojewódzkiej Lidze Chłopców 21/22.

piłka ręczna
Piłka ręczna w wydaniu ligowym powraca do Bielska-Białej


- Wiele lat minęło od momentu, gdy jakikolwiek pozaszkolny zespół ze stolicy Podbeskidzia, po raz ostatni rywalizował w oficjalnych rozgrywkach ligowych piłki ręcznej. Przyczynami tego stanu były problemy finansowe oraz trudności organizacyjne, które nastąpiły w tym sporcie w Bielsku-Białej na przełomie lat 1998/1999. To skłaniało utalentowaną młodzież (nie jednokrotnie z sukcesami) do wjazdów poza macierzysty region i kontynuację przygody z handballem w innych miejscach w Polsce - zwraca uwagę klub KS Szczypiorniak Bielsko-Biała.

- Z myślą o odtworzeniu pięknych tradycji i historii, powstały rok temu KS SZCZYPIORNIAK Bielsko-Biała, zrzeszający dzieci, młodzież oraz dorosłych, uczy oraz promuje właściwe postawy poprzez rywalizacje fair-play i przekazując pozytywne emocje z zamiłowaniem do sportu. Liczna grupa chętnych dzieci z roczników od 2009-2011 bardzo szybko odnalazła się w treningu oraz nauce gry, i to właśnie ona jest pierwszą historyczną drużyną, która została zgłoszona do zmagań w Wojewódzkiej Lidze Chłopców 21/22 organizowaną przez Śląski Związek Piłki Ręcznej. Każdy może zobaczyć postępy zawodników w pierwszym ligowym spotkaniu Szczypiorniaka, pojawiając się już 20 października o godzinie 18.30 w hali sportowej Widok przy ul. Widok 12 w Bielsku-Białej. Przeciwnikiem młodych Bielszczan będzie zespół KS ZGODA Ruda Śląska, który słynie ze swej myśli szkoleniowej wśród dzieci i młodzieży na Śląsku - podkreśla drużyna.

- Tak oto poprzez piłkę ręczną grupa miłośników z Bielska-Białej i okolic pragnie zachęcić najmłodszych i tych starszych, do aktywności oraz rywalizacji, a świadkiem tego wydarzenia może być każdy, pojawiając się już w środowy wieczór w Centrum Sportowym Widok. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspierania gorącym dopingiem młodej Szczypiorniakowej drużyny! - zachęca KS Szczypiorniak.

mp / bielsko.info
źródło: KS Szczypiorniak Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.