• 8 października 2012
  • wyświetleń: 2948

10 medali bielskiego Atemi

Kolejna IV edycja Champion Cup w karate WKF odbyła się 6 października w Łodzi. Na starcie stanęło 329 zawodników z 29 klubów z Czech, Białorusi, Rosji i Polski. Wśród startujących zawodników nie mogło zabraknąć Bielszczan, którzy z łódzkich zawodów przywieźli 10 medali: 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe, co w klasyfikacji medalowej uplasowało bielski klub Atemi na 4. pozycji.

Atemi karate

Zwycięzcą klasyfikacji medalowej okazał się białostocki Klub Karate Kaisho, druga pozycja w klasyfikacji dla łódzkiego Harasuto a trzecia dla Klubu Karate Budokan Wrocław.

Złote medale dla Atemi zdobyli: Maciej Gawor w konkurencji kata i kumite indywidualne chłopców 9 lat, Eliza Gaweł w konkurencji kata indywidualne młodziczek 12-13 lat oraz Maciej Wilczek w konkurencji kata indywidualne seniorów.

Srebrnymi medalistami zostali: Eliza Gaweł w konkurencji kumite indywidualne młodziczek kat. wagowa +50 kg oraz Dawid Gaweł w konkurencji kata indywidualne seniorów.

Brązowe medale zdobyli: Patrycja Fąferko w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat, Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kata indywidualne młodzików 12-13 lat, Weronika Abratańska w konkurencji kumite indywidualne młodziczek 12-13 lat kat. wag +50 kg oraz Mateusz Tomiczek w konkurencji kata indywidualne seniorów.

Tuż za podium po przegranych walkach o brązowy medal uplasowali się: Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kumite indywidualne młodzików 12-13 lat w kat. wagowa -40 kg oraz Joachim Zieliński w konkurencji kumite indywidualne juniorów w kat. wagowej -68 kg.