bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 14 października 2021
  • 17 października 2021
  • wyświetleń: 1852

Plany modernizacji stadionu w Wapienicy wzbudziły wiele pytań

Szykuje się modernizacja infrastruktur na stadionie w Wapienicy. Plany miasta wzbudziły wiele pytań.

stadion w wapienicy, lekkoatletyka
Plany modernizacji stadionu w Wapienicy wzbudziły wiele pytań · fot. bielsko.info


W związku z planami władz miasta wobec obiektów sportowych znajdujących się w Wapienicy, z kilkoma pytaniami wystąpił radny Tomasz Wawak. - Z jakiego powodu zrezygnowano z planów budowy ośrodka sportowego w rejonie ulicy Wajdeloty na rzecz przebudowy ośrodka w Wapienicy? Czy klub piłkarski LKS Zapora Wapienica nie straci na planowej inwestycji, tzn. czy boisko, na którym dotychczas trenował klub, nie będzie wykorzystywane do innych celów przez inne kluby sportowe? - pytał.

Radny chciał się dowiedzieć także, "o jakie dokładnie elementy wzbogacona zostanie infrastruktura stadionu lekkoatletycznego „Sprint'? Czy dodane będą rzutnie lekkoatletyczne do uprawiania rzutu oszczepem i dyskiem?".

W odpowiedzi Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że w rejonie ul. Wajdeloty nie planowano żadnych miejskich inwestycji związanych ze sportem.

- Natomiast mając na względzie plany budowy piłkarskiego kompleksu sportowego we wczesnej fazie koncepcji projektu brano pod uwagę lokalizację w Komorowicach w rejonie ul. Karola Krausa i ul. generała Józefa Chłopickiego. Po przeprowadzeniu badań geologicznych gruntu w tym rejonie odstąpiono od tej lokalizacji. Niska zdolność gruntu do przenoszenia obciążeń oraz niekorzystne ukształtowanie terenu w znacznym stopniu podnosiłyby koszty inwestycji. Jedynym rozwiązaniem na tym terenie była budowa ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego, którego otwarcie miało miejsce w czerwcu bieżącego roku - wyjaśnił.

Z kolei w przypadku boiska piłkarskiego położonego na północ od kompleksu lekkoatletycznego, z którego korzysta LKS Zapora Wapienica, przewidziane jest ułożenie na nim nawierzchni z trawy syntetycznej.

- Zmiana nawierzchni z naturalnej na syntetyczną spowoduje znaczące zwiększenie dostępności boiska, co niewątpliwie będzie miało wpływ na zwiększenie liczby podmiotów zainteresowanych treningami na tym boisku. Tym niemniej chciałbym zapewnić, że LKS Zapora Wapienica będzie jednym z klubów, które będą uwzględnione przy podziale godzin wynajmu obiektu. Natomiast jeśli chodzi o modernizację stadionu lekkoatletycznego informuję, że zakładamy modernizację stadionu przy zachowaniu obecnej funkcji wraz z zachowaniem istniejących już elementów infrastruktury m.in. klatki do rzutu dyskiem/młotem, rzutni do pchnięcia kulą, rozbiegów do rzutu oszczepem, skoczni wzwyż/w dal itp. Ponadto wstępna koncepcja zakłada budowę nowych urządzeń treningowych/rozgrzewkowych umożliwiających trenowanie wszystkich konkurencji lekkoatletycznych - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.