bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 18 września 2021
  • 23 września 2021
  • wyświetleń: 665

Rusza tegoroczna odsłona cyklu "Bielsko - Biała Nocą"

Za nami:

Klub Sportowo - Rekreacyjny TKKF „Beskidek”, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz wolontariusze z grupy „Bielsko-Biała O-Team” zapraszają na pierwszy z tegorocznych zawodów w biegu na orientację „Bielsko - Biała Nocą”, które odbędą się w czwartek, 23 września w Wapienicy.

bielsko-biała nocą
Rusza tegoroczna odsłona cyklu "Bielsko - Biała Nocą"


Centrum zawodów zlokalizowane będzie w Domu Kultury przy ul. Cieszyńskiej 398. Start pierwszych zawodników od godz. 17:30. Konieczne jest wcześniejsze elektroniczne zgłoszenie udziału w imprezie.
Szczegóły dotyczące udziału w zawodach dostępne są na stronie www.bielskobialanoca.pl.

Rusza tegoroczna odsłona cyklu "Bielsko - Biała Nocą"
Rusza tegoroczna odsłona cyklu "Bielsko - Biała Nocą" · fot. BBOSiR


„Bielsko-Biała Nocą” to cykl miejskich zawodów w biegu na orientację organizowanych raz w miesiącu w okresie od września do grudnia w różnych częściach miasta w godzinach wieczornych. W tym roku zawody organizowane są już po raz ósmy. Poprzednie edycje w latach 2014 - 2020 cieszyły się dużym zainteresowaniem gromadząc na starcie każdego etapu, bez względu na pogodę wielu uczestników (rekordowo 400), w różnym wieku od najmłodszych startujących wraz z rodzicami po seniorów. W zawodach uczestniczą zarówno biegacze z klubów, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z orientacją sportową. Dużą grupą uczestników są zespoły rodzinne z naszego miasta i okolic, dla których przygotowana jest specjalna trasa. Dla najmłodszych udział w imprezie pod opieką rodziców to przede wszystkim dobra zabawa.

W tym roku po raz pierwszy jedna trasa o długości ok. 2,0 km przygotowana będzie z myślą o seniorach amatorach. Dla osób początkujących na starcie prowadzone będzie krótkie szkolenie z podstawowych zasad posługiwania się mapą. Zawody są świetną okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a przy okazji poznania mniej znanych zakątków naszego miasta. Szczególną cechą tych zawodów jest fakt łączenia wysiłku fizycznego (marszu, biegu) z wysiłkiem intelektualnym.

Zawody są organizowane pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Pana Jarosława Klimaszewskiego.

mp / bielsko.info, źródło: BBOSiR Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.