bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

 • 7 września 2021
 • wyświetleń: 1047

Pięć medali zawodników RK MTB Team na zakończenie Pucharu Polski

W miniona sobotę, 4 września w Głuchołazach odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Polski MTB - IX WYŚCIG CYKLOOPAWY XC-MTB. Zawodnicy bielskiej drużyny RK Exclusive Doors MTB Team przywiozą z Opolszczyzny 5 medali.

Pięć medali zawodników RK MTB Team na zakończenie Pucharu Polski - 04.09.2021 · fot. RK Exclusive Doors MTB Team


Wyniki zawodników • 3. miejsce, kat. Młodzik - Piotr Hankus,
 • 3. miejsce, kat. Juniorka Młodsza - Tatiana Gromada,
 • 1. miejsce, kat. Junior Młodszy Ksawier Garnek,
 • 7. miejsce, kat. Junior - Krzysztof Klimek,
 • 2. miejsce, kat. U23/7. miejsce, kat. Elita - Milena Drelak ,
 • 17. miejsce, kat. U23/27 . miejsce, kat. Elita - Mateusz Drabik,
 • 4. miejsce, kat. Elita - Aleksandra Podgórska,
 • 6. miejsce, kat. Elita - Zuzanna Krzystała,
 • 1. miejsce, kat. Masters2 - Bogdan Czarnota.


Komentarze zawodnikówHankus Piotr

Podczas finał Pucharu Polski MTB XCO w Głuchołazach trasa wyścigu była dość prosta ale długie podjazdy były wyczerpujące. Po starcie nogi miałem twarde jak skały, więc pierwszy podjazd był męczący, jechałem na 6 pozycji na następnym okrążeniu udało mi się nadrobić i dogonić przeciwników. Przebiłem się na 4 miejsce ścigając się z mocnym rywalem na 3 okrążeniu jechałem,zaatakowałem na podjeździe i uciekłem. Szczęśliwy dojechałem na 3 miejscu, tym samym w klasyfikacji generalnej zajmuje również 3 miejsce.


Tatiana Gromada

Od rana czułam się dobrze i na starcie stanęłam z dobrym nastawieniem wiedząc, że walczę o 2 miejsce w generalce. Niestety po gwizdku sędziego na 1 z 3 okrążeń wjechałam 8. Na szczęscie szybko wyprzedziłam inne zawodniczki i przebiłam się na 4 miejsce, a potem na 3, które utrzymałam do końca. Jestem zadowolona z mojej jazdy, która pozwoliła mi zdobyć 2 miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu polski. Na początku sezonu nie pomyślałabym nawet o tak dobrym zakończeniu, co daje mi jeszcze większą satysfakcje i uświadcza w przekonaniu, że nigdy nie wolno się poddawać!


Ksawier Garnek

Wygrywam swój ostatni Puchar Polski MTB, a zarazem mój ostatni wyścig w tym sezonie MTB. Na trasę przyjeżdżam w dzień zawodów, próbując rano ją objechać udało mi się objechać ją tylko w połowie. Na start zostałem ustawiony w pierwszej linii. Od startu jechałem na 2 pozycji, jednak później popełniłem mały błąd i spadam o kilka pozycji. Na pierwszym podjeździe kolega Brajan atakuje i razem odjeżdżamy rywalom. Na 4 okrążeniu uciekam Brajanowi i do mety dojeżdżam jako pierwszy zawodnik z bezpieczną przewagą.


Krzysztof Klimek

Ostatnie zawody z cyklu Pucharu Polski MTB, kończę na 7 miejscu. Na początku wyścigu starałem się trzymać z przodu stawki, ale nie dałem rady się utrzymać, przez co odjechało mi 5 zawodników I jechałem na 6 pozycji, w dalszej części wyścigu wyprzedza mnie jeszcze jeden zawodnik i spadam oczko niżej na 7 pozycję. Od Mistrzostw Polski MTB moja dyspozycja jest bardzo słaba, więc czekam już na koniec sezonu. Mimo tego, że pojechałem kiepsko udało mi się wygrać klasyfikację generalną Pucharu Polski, gdyż na poprzednich wyścigach zrobiłem duża przewagę punktową nad resztą zawodników.


Mirela Drelak

Dwa dni ścigania! Sobota, ostatni w tym sezonie Puchar Polski MTB. Start i pierwsze rundy w bardzo dobrym tempie, później małe problemy żołądkowe na moim ostatnim okrążeniu. Kończąc zmagania na 2 miejscu w U23 (na tym samym kończę klasyfikacje generalna PP) i 7 w elicie. Niedziela i pierwszy maraton od dwóch lat. Szczerze mówiąc liczyłam na łatwe podium ale na szczęście na starcie pojawiły się siostry Zawierty i wyścig zrobił się o wiele ciekawszy. Dzięki dziewczyny za walkę do końca i super spędzony czas w podążaniu do mety!


Mateusz Drabik

Ostatnią edycję Pucharu Polski kończę na 17 miejscu w kategorii U23. Z rundą w Głuchołazach zapoznałem się dzień wcześniej, nie była ona trudna technicznie ale za to bardzo ciężka fizycznie. Długi pierwszy podjazd robił swoje. Start nie najlepszy w moim wykonaniu. Na szczęście udało mi się przejść parę straconych pozycji na pierwszym podjeździe, potem szło wszystko dobrze chyba do trzeciego zjazdu na trasie, gdzie za szybko wszedłem w zakręt i się wywróciłem. Od tego momentu wszystko zaczęło się sypać, nie umiałem złapać swojego tempa, na następnym okrążenie zostałem zrzucony na podjeździe z roweru przez próbującego wyprzedzić mnie zawodnika a także w miejscu, gdzie wcześniej się wywróciłem został przyblokowany przez innego zawodnika, który powtórzyłem mój błąd z poprzedniej rundy. Z wyniku jestem średnio usatysfakcjonowany, gdyż wiem, że stać mnie na więcej. Z pozytywów to udało mi się pierwszy raz w życiu ukończyć wszystkie Puchary Polski Xco. Gratulacje dla reszty zawodników z drużyny za super wyniki. Ja skupiam się już na MP Xcm, które już w najbliższą sobotę.


Aleksandra Podgórska

Sobotni Finał Pucharu Polski w Głuchołazach ukończyłam na 4 miejscu. Jakoś ta ,,czwórka” w tym sezonie mnie prześladuje.Przez pierwsze rundy wyścigu miałam problemy z obniżaniem sztycy przez co lekko wybiło mnie to z wyścigowego rytmu. Na szczęście trasa nie była na tyle trudna technicznie by jakoś mocno utrudniło mi to ściganie. Z samej dyspozycji i jazdy jestem średnio zadowolona, ale niestety czuć już trochę sezon w nogach.


Zuzanna Krzystała

Na początku sezonu nie pomyślałabym, że wezmę udział w praktycznie wszystkich edycjach Pucharu Polski w formule cross-country. Żałuję bardzo, że na Kazurce zerwałam łańcuch i nie miałam okazji przejechać wyścigu. Ostatnie w kalendarzu PP były Głuchołazy, od startu czułam się nie najlepiej, a dwie pierwsze rundy nie napawały mnie optymizmem. Z czasem jednak zaczęłam się lepiej czuć, złapałam rytm i z 9 pozycji stopniowo dogoniłam kolejne zawodniczki meldując się na mecie na 6 miejscu. Teraz czas na ostatnie przygotowania przed Mistrzostwami Polski w maratonie MTB.

mp / bielsko.info
źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.