bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

 • 26 sierpnia 2021
 • wyświetleń: 385

[FOTO] Za zawodnikami RK MTB Team start na zawodach w Rybniku

W niedzielę, 22 sierpnia w Rybniku odbył się JBG-2 Wiśniowiec MTB Race. To ogólnopolskie zawody w kolarstwie górskim. W wyścigu startowali również zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team z Bielska-Białej.

Za zawodnikami RK MTB Team start na zawodach w Rybniku - 22.08.2021 · fot. Devil on The Bike Photo


Wyniki zawodników


Start łączny:
 • 4 M-ce Młodzik Hankus Piotr
 • 1 M-ce Juniorka Młodsza Tatiana Gromada
 • 3 M-ce Junior Młodszy Ksawier Garnek
 • 1 M-ce Junior Krzysztof Klimek
 • 1 M-ce Masters2 Bogdan Czarnota


Mistrzostwa Śląska:
 • V-ce Mistrz Śląska Hankus Piotr
 • Mistrzyni Śląska Tatiana Gromada
 • Mistrz Śląska Ksawier Garnek
 • Mistrz Śląska Krzysztof Klimek
 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików:
 • II V-ce Mistrz Piotr Hankus


Komentarze zawodnikówPiotr Hankus

Trasa w Rybniku była bardzo szybka, zjazdy po muldach i podjazdy po górkach. Wystartowałem z 1 linii, początek jechało mi się dobrze niestety w połowie okrążenia trochę słabiej się poczułem i przegonił mnie kolejny zawodnik. Spadłem na 4 pozycje, przez jakiś czas na ogonie siedział mi zawodni z Victori Rybnik i jechał za mną do samego końca jednak przed metą udało mi się mu uciec i dojechałem na 4 miejscu. Zdobyłem tytuł V-ce Mistrza Śląska i II V-ce Mistrza w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.


Tatiana Gromada

Trasa była super przygotowana i miała sporo ciekawych sekcji technicznych. Po starcie utrzymywałam się w czołówce, a pod koniec pierwszej rundy zaatakowałam i jechałam pierwsza, powoli zwiększając swoją przewagę. Do końca wyścigu jechałam już sama starając się po prostu płynnie pokonywać każdy element. Ostatecznie obroniłam swój tytuł Mistrzyni Śląska i zdobyłam 1 miejsce w wyścigu głównym z czego jestem zadowolona.


Ksawier Garnek

Wyścig u siebie brzmi zobowiązująco. Trasa była bardzo ciężka fizycznie, dynamiczne podjazdy, szybkie zjazdy i tak dalej, nie było gdzie odpocząć. Od samego startu tempo było bardzo mocne. Na podjeździe wraz z Brajanem zaatakowaliśmy, stopniowo powiększając przewagę. Niestety pod koniec pierwszego okrążenia zerwałem łańcuch na podjeździe, dobiegłem do boksu, szybka wymiana i jadę dalej. Powoli odrabiam straty dochodząc rywali. Ostatecznie wyścig kończę na 3. pozycji zdobywając tytuł Mistrza Śląska. Bardzo dziękuję za szybką oraz sprawną wymianę łańcucha.


Krzysztof Klimek

JBG-2 Wiśniowiec MTB Race kończę na 1 miejscu. Zawody odbyły się na trasie na której na co dzień trenuję. Juniorzy wystartowali 2 minuty za zawodnikami elity, lecz nie musiałem wyprzedzać wielu zawodników, głównie dlatego, że trasa na Wiśniowcu jest szybka i interwałowa, jak i również elita była mocno obsadzona. Od startu jechałem pierwszy, wyścig przebiegał bez problemów. Myślę, że forma jest znacznie lepsza niż na Mistrzostwach Polski, ale ciężko to po tym wyścigu stwierdzić, bo nie było na nim czołowych zawodników z Polski. Jestem zadowolony z tego startu, i cieszę się, że mogłem startować w zawodach w Rybniku, organizowanych przez mój były klub GK Viktoria Rybnik. Mam nadzieję, że uda misię jeszcze wystartować na Wiśniowcu.


Bogdan Czarnota

Sezon mtb zbliża się ku końcowi i jest on dla mnie coraz cięższy nie tylko fizycznie. Niby Rybnik a trasa jaką przygotowali organizatorzy na długo zapamiętam. Interwał niesamowity, zmiana tempa i trudne odcinki techniczne, które wybijały z rytmu. Nie miałem problemu wygrać w swojej kategorii ale dojechanie do mety nie było proste. Bardzo podobała mi się organizacja wyścigu #JBG-2 Wiśniowiec MTB Race. Bardzo miło było patrzeć jak rodzice obecnych i byłych zawodników klubu Viktoria Rybnik pomagali w organizacji tej imprezy. Przypomniały się dawne czasy. Brawa dla Michała Kowola i dla wszystkich zaangażowanych. Może za rok będziemy mieć tam Puchar Polski. Gratulacje dla wszystkich medalistów. Oczywiście Nasi zawodnicy spisali się wyśmienicie.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.