bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 2 sierpnia 2021
  • 10 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 811

Tour de Pologne Amatorów już 10 sierpnia w Arłamowie

Za nami:

Tegoroczny ORLEN Tour de Pologne Amatorów odbędzie się 10 sierpnia w Arłamowie. Jeden z najpopularniejszych amatorskich wyścigów kolarskich zostanie rozegrany na 80-kilometrowej trasie ze startem i metą w Hotelu Arłamów. Zawody odbędą się pod oficjalną nazwą ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

Tour de Pologne Amatorów 2019
Tour de Pologne Amatorów 2019 · fot. bikelife.pl


ORLEN Tour de Pologne Amatorów to największe święto wszystkich miłośników kolarstwa. Rozgrywany od 2010 roku wyścig stał się kultowy, a w ostatnich edycjach startowało w nim niemal trzy tysiące zawodników. Przed rokiem, ze względu na pandemię, wyścig został rozegrany na trenażerach, a udział w nim wzięło wielu wybitnych zawodników wspieranych przez PKN ORLEN w tym m.in. Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik czy Anita Włodarczyk. Transmisję ze zmagań można było śledzić na antenie telewizji Eurosport. W 2021 roku wyścig zostanie rozegrany w zupełnie nowym miejscu - Arłamowie.

- W tym roku przygotowaliśmy zupełnie nową, bardzo ciekawą trasę w niezwykle pięknym miejscu, czyli Arłamowie. Jestem przekonany, że rywalizacja na tej trasie przyniesie uczestnikom wiele satysfakcji i sportowych emocji. Bardzo cieszę się ze współpracy z Hotelem Arłamów i jestem przekonany, że tegoroczny ORLEN Tour de Pologne Amatorów będzie dla nas wszystkich wspaniałym przeżyciem - mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.- PKN ORLEN jest najaktywniejszym sponsorem sportu w Polsce. Kolarstwo to jedna z najchętniej uprawianych przez Polaków dyscyplin i z dumą wspieramy ją od wielu lat. Od 2018 roku współpracujemy z Lang Team przy realizacji międzynarodowych zawodów kolarskich U23 pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów. Od niedawna jesteśmy sponsorem tytularnym jednej z najlepszych międzynarodowych grup kolarstwa górskiego - KROSS ORLEN Cycling Team w barwach której startuje dwukrotna wicemistrzyni olimpijska - Maja Włoszczowska. Mam nadzieję, że ten rok przyniesie wiele radości zarówno kolarzom amatorom startującym w wyścigu, jak i kibicom tej pięknej dyscypliny sportowej - mówi Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN ORLEN.

Tegoroczny wyścig odbędzie się pod oficjalną nazwą ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. - Ryszard Szurkowski od samego początku był mocno związany z naszą inicjatywą wyścigu dla amatorów. Był wspaniałym ambasadorem i prawdziwym przyjacielem tego kolarskiego święta, niejednokrotnie pojawiał się w peletonie dając przykład i motywując młodszych kolegów. Każdy mógł liczyć na jego dobre słowo, chętnie dzielił się radami dotyczącymi kolarstwa, treningu i przygotowań do Tour de Pologne Amatorów, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić tegoroczny wyścig właśnie Ryszardowi - dodaje Czesław Lang.

Tour de Pologne Amatorów 2019
Tour de Pologne Amatorów 2019 · fot. bikelife.pl


Tradycją ORLEN Tour de Pologne Amatorów jest to, że uczestnicy rywalizują na fragmencie trasy, na której ścigają się także kolarze zawodowi. Nie inaczej będzie w tym roku. Trasa liczy 80 kilometrów znajduje się na niej górska premia w Kalwarii Pacławskiej, a suma przewyższeń wynosi 1365 metrów.

- Jesteśmy bardzo dumni, że Arłamów i legendarna impreza sportowa jaką jest ORLEN Tour de Pologne łączą siły. W swojej kilkuletniej historii Arłamów nie raz stawał się centrum polskiego sportu i tak będzie również w tym roku. Organizacja odcinka etapu wyścigu Tour de Pologne w naszym regionie, z górską premią w Arłamowie, niewątpliwe przyczyni się do promocji i pokazania walorów całego naszego regionu - mówi Michał Kozak, Prezes Zarządu Hotel Arłamów SA.

Hotel Arłamów
Hotel Arłamów · fot. Materiały prasowe


W tym sezonie w ramach ORLEN Lang Team Race odbędą się w sumie trzy wyścigi dla amatorów:
  • 30 maja - w ramach ORLEN Wyścigu Narodów - Białystok
  • 10 sierpnia - ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego - Arłamów
  • 25 września - ORLEN Lang Team Race - Bytów


Więcej informacji, regulamin oraz odnośnik do rejestracji znajduje się tutaj.

mp / bielsko.info, źródło: Lang Team

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.