bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 12 maja 2021
  • wyświetleń: 1440

Za nami Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Na te zawody sztangiści z całej Polski przygotowywali się przez ostatnie miesiące. XVIII Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz Mistrzostwa Śląska WLK, które odbyły się w 8 maja w sobotę w stolicy Podbeskidzia przyniosły imponujące rezultaty.

Za nami Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
Za nami Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc · fot. Stowarzyszenie Eurobeskidy


Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji prezes Stanisław Handerek zaznaczał jak istotne jest to wydarzenie w ujęciu jubileuszu 25-lecia powstania Stowarzyszenia - To, że organizujemy te zawody po raz 18-sty pokazuje, że takie działania mają sens. Cały czas staramy się podnosić poprzeczkę. Współpracujemy z sędziami klasy międzynarodowej. Zwiększamy ilość kategorii, w których zawodnicy mogą startować, zapewniamy wysokiej jakości sprzęt oraz dobre warunki lokalowe. To wszystko kosztuje członków, wolontariuszy i pracowników Stowarzyszenia wiele pracy, ale uważam, że warto to robić - zaznaczał organizator.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała w imieniu Marszałka Województwa Śląskiego Ewa Żak, Radna Sejmiku. - Pierwszy raz miałam okazję uczestniczyć w takich zawodach. Jestem pod wrażeniem zapału i siły sportowców. To wspaniała inicjatywa. Mam nadzieję, że organizatorom nie zabraknie sił, chęci i środków, aby dalej działać - podkreślała radna.

Za nami Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
Za nami Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc · fot. Stowarzyszenie Eurobeskidy


Do udziału w zawodach organizowanych w Hotelu pod Dębowcem w Bielsku Białej zgłosiła się ponad setka uczestników, wśród nich liczna grupa kobiet. To właśnie one wystartowały jako pierwsze. Tytuł najlepszej zawodniczki niepełnosprawnej trafił do Beaty Jankowskiej ze Startu Wrocław, która wycisnęła 100 kg. W gronie najlepszych zawodniczek pełnosprawnych znalazła się przedstawicielka UKS Pover Kuźnik Agata Sitko, która wynikiem 125 kg wywalczyła także tytuł najlepszej zawodniczki zawodów.

Podczas dekoracji zwyciężczyń organizatorom towarzyszył Poseł na Sejm RP Przemysław Drabek - Chciałbym pogratulować w imieniu patrona honorowego tego wydarzenia Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Anny Krupki organizatorom oraz tym wszystkim, którzy biorą udział w tych zawodach. Padły dziś słowa o integracji i wspólnocie, i tutaj to widać. Bardzo ucieszyło mnie, że panie startują rodzinnie, ta pasja do sportu jest pasją rodzinną i bardzo mi się to podoba - mówił przedstawiciel sejmu.

Za nami Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
Za nami Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc · fot. Stowarzyszenie Eurobeskidy


Korzystając z okazji prezes Stanisław Handerek wręczył pani radnej oraz posłowi statuetki, dziękując za życzliwość i wsparcie. Po zakończeniu dekoracji kobiet rozpoczęły się starty mężczyzn. Najlepszym zawodnikiem imprezy oraz najlepszym pełnosprawnym sztangistą w kat. powyżej 72 kg okazał się Adam Balawejder ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej TKKF AZORY, który w ostatnim podejściu wycisnął 182,5 kg. Wśród najlepszych niepełnosprawnych uczestników w kat. do 72 kg znalazł się sztangista klubu Start Wrocław Tomasz Zając z rezultatem 152,5 kg, natomiast najlepszym zawodnikiem niepełnosprawnym w kat. powyżej 72 kg był przedstawiciel gospodarzy, SI Eurobeskidy Dawid Lange z wynikiem 232,5 kg. Pierwsze miejsce w klasyfikacji zawodników pełnosprawnych do 72 kg zajął Radosław Dębicki ze Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, który podniósł ciężar 110 kg.

Współorganizatorem wydarzenia został Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Partnerami wydarzenia byli Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Miasto Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Sponsorem głównym zawodów była firma AQUA S.A. z Bielska-Białej. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Sekretarz Stanu w Anna Krupka oraz Marszałek Województwa Śląskiego - Jakub Chełstowski. Wydarzenie wsparli: firma SUEZ, ABC Narzędzia oraz ZPM Hańderek. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

mp / bielsko.info
źródło: Stowarzyszenie Eurobeskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.