bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Sport

  • 8 lutego 2021
  • 9 lutego 2021
  • wyświetleń: 2842

GOPR ostrzega: Uwaga na oszustów podszywających się pod ratowników

W ostatnim czasie do Grupy Beskidzkiej GOPR docierają liczne sygnały o niebezpiecznym zachowaniu kierowców skuterów śnieżnych. Niestety są wśród nich osoby podszywające się pod ratowników GOPR, ubierające np. kamizelkę czy kurtkę z emblematem organizacji (zakupioną przez internet lub stworzoną samodzielnie). Goprowcy zwracają uwagę, że mogą to być oszuści podszywający się pod członków organizacji.

GOPR ostrzega: Uwaga na oszustów podszywających się pod ratowników
GOPR ostrzega: Uwaga na oszustów podszywających się pod ratowników · fot. Grupa Beskidzka GOPR


- Zgłoszenia często dotyczą osób, które bezprawnie poruszają się po Beskidach, bezpośrednio zagrażając przy tym bezpieczeństwu turystów (m.in. jeżdżąc po szlakach turystycznych z dużą prędkością), czy też niszcząc środowisko naturalne (np. dewastując skuterami młodniki) - informuje Grupa Beskidzka GOPR.

- Ratownik wykonujący patrol lub czynności ratunkowe zawsze posiada odpowiedni ubiór i apteczkę, a także zachowuje się zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami bezpieczeństwa. Dzwoniąc do Stacji Centralnej GB GOPR w Szczyrku można dowiedzieć się, czy w danym rejonie jest zgłoszony wyjazd ratownika - podkreślają ratownicy górscy dodając, że mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo turystów wszystkie nadużycia będą zgłaszane na policję.

Loading...

mp / bielsko.info, źródło: GOPR Beskidy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.