• 6 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2920

Ekstraklasa: Podbeskidzie przegrywa z Lechem Poznań 0:4

W niedzielnym meczu na stadionie w Poznaniu Podbeskidzie przegrało z Lechem Poznań 0:4 i wraca do Bielska-Białej bez punktów.

podbeskidzie Lech

Lech Poznań przystępował do meczu z Góralami bezpośrednio po meczu z Benficą Lizbona w rozgrywkach Ligi Europy. Wielu wskazywało Kolejorza jako zdecydowanego faworyta tego meczu - zwłaszcza, że pucharowym starciu odpoczywało kilku kluczowych piłkarzy Dariusza Żurawia. Górale wiedzieli jednak, że stać ich na sprawienie niespodzianki.

Podbeskidzie nie przestraszyło się wyżej notowanego rywala i odważnie rozpoczęło mecz. Po pierwszych minutach ofensywy Górali, do głosu doszedł Lech. Pierwszą groźną sytuację stworzył Jakub Moder, ale po jego strzale z krótko rozegranego rzutu wolnego pewnie interweniował Michal Pesković. Słowacki bramkarz górą był również kilka minut później - ponownie strzelał Moder, piłka leciała tuż przy słupku, ale "Pesko" wyciągnął się jak struna i odbił piłkę na rzut rożny.

Mecz od początku był wyrówanany - Podbeskidzie podchodziło do przeciwnika bez respektu i próbowało operować piłką w ataku pozycyjnym. Górale za wszelką cenę chcieli utrzymać się przy piłce na połowie Lecha i w 27. minucie wydawało się, że przyniosło to zamierzony skutek! Po wrzucie z autu, Gergo Kocsis wyłożył piłkę Marko Roginiciowi, który pewnie trafił do bramki! Radość piłkarzy (i pewnie kibiców w domach) Podbeskidzia szybko została stłumiona przez decyzję sędziów z wozu VAR, którzy przekazali arbitrowi głównemu Wojciechowi Myciowi informację, że piłka wcześniej o kilka centymetrów opuściła linię końcową boiska! Było tak blisko...

W 29. minucie sytuacja odmieniła się diametralnie. Po dośrodkowaniu Lechitów z rzutu rożnego, w polu karnym odnalazł się Thomas Rogne, który z bliskiej odległości głową pokonał Peskovicia.

Gdy wydawało się, że wynik 1:0 dla gospodarzy utrzyma się do przerwy, w 43. minucie padła kolejna bramka dla Kolejorza. Mikhael Ishak odebrał piłkę Milanowi Rundiciowi i w sytuacji sam na sam z Peskoviem podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron Podbeskidzie agresywnie zaatakowało rywala i to zemściło się bardzo szybko - już w 47. minucie Pedro Tiba wyszedł do świetnie zagranej prostopadłej piłki i wykorzystał tę sytuację, strzałem przy słupku nie dając szans Peskoviciowi. Kolejorz prowadził już 3 golami, ale dla Górali to nie był koniec problemów - w 54. minucie po groźnie wyglądającym starciu w polu karnym z boiska nie podnosił się Milan Rundić i potrzebna była zmiana. Słowaka zastąpił Aleksander Komor.

Podbeskidzie nie poddawało się i za wszelką cenę chciało strzelić choć 1 bramkę i nawiązać kontakt z drużyną gospodarzy. Lech skupił się na skutecznej gry w środku pola, skąd wyprowadzał nieliczne, ale groźne ataki. Jeden z nich już w 55. minucie przyniósł im kolejną bramkę. Lewym skrzydłem popędził Jan Sykora, jego strzał świetnie obronił Pesković, ale wobec dobitki Daniego Ramireza był już bezradny.

Górale nie poddawali się i próbowali zdobyć chociaż bramkę honorową. Podbeskidzie wyprowadzało akcje skrzydłami - ale z dośrodkowaniami radziła sobie defensywa Lecha. Piłkę wybijali obrońcy, a po strzale głową Komora świetnie interweniowałl Bednarek. Bramkarz Kolejorza poradził sobie też z precyzyjnym strzałem Bierońskiego.