bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Sport

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 1382

Ubezpieczenie narciarskie online - jak wybrać właściwą ofertę?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

Materiał partnera:

Czas trwającej obecnie pandemii jest dla wielu bardzo trudny i przynosi ogromne szkody psychiczne. Należą nich m.in. lęk, niepewność jutra, utrata wiary w przyszłość. Uczucia te są całkowicie adekwatne i zrozumiałe, gdyż sytuacja spowodowana wirusem COVID-19 przyszła niespodziewanie i brakowało możliwości przygotowania się na takie okoliczności. Niemniej jednak istnieją metody, a raczej pewne kroki, które pomagają nam utrzymać równowagę i być odpornym na takie właśnie zdarzenia.

Ubezpieczenie narciarskie online - jak wybrać właściwą ofertę?


Wyjazd na narty w Polsce czy za granicą?Miłośnicy zimowego szaleństwa na stokach mają dostęp do szerokiej oferty ośrodków krajowych lub zagranicznych. Za pierwszymi przemawia głównie atrakcyjna cena oraz dogodny dojazd, z kolei za drugimi malownicze i długie trasy o różnej skali trudności oraz zjawiskowe widoki. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem, chcą wybrać się na rekreacyjny wypad z dziećmi, bądź planują krótki weekendowy wypad, z pewnością powinny rozważyć jeden z polskich ośrodków. Z kolei zaawansowani miłośnicy szusowania, którzy liczą na ekstremalną jazdę i cenią najnowocześniejszą infrastrukturę, docenią uroki kurortów w Alpach.

Wiele osób zastanawia się jakie ubezpieczenie na narty wybrać, decydując się na wypad w Polsce, a jakie za granicą. Osoba, która opłaca składki w naszym kraju, objęta jest państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym, dlatego decydując się na wyjazd do polskiego ośrodka, z pewnością zwróci uwagę na inne korzyści płynące z polisy narciarskiej. Z pewnością należy do nich m.in. ubezpieczenie sprzętu sportowego (na wypadek utraty lub uszkodzenia w wyniku zdarzeń losowych), a także pokrycie kosztów wypadku, w którym spowodowane zostaną szkody osób trzecich. A jakie ubezpieczenie na narty wybrać, wyjeżdżając za granicę? Ubezpieczenie okaże się przydatne zwłaszcza wtedy, gdy zaistnieje konieczność przeprowadzenia akcji ratowniczej lub transportu medycznego do Polski, gdyż nie jest to refundowane przez EKUZ.

Co powinno obejmować ubezpieczenie narciarskie?Oferta ubezpieczenia turystycznego na narty, w zależności od naszego wyboru obowiązuje na terenie Polski, albo za granicą. Przeglądając oferty, warto wiedzieć, co powinno zawierać ubezpieczenie na wyjazd na narty. Powinno ono przede wszystkim chronić ubezpieczonego w sytuacji, gdy zdarzy mu się nieszczęśliwy wypadek, bądź w jego wyniku wyrządził on szkodę osobom trzecim. Polisa narciarska powinna zakładać organizację i pokrycie kosztów m.in.

  • leczenia (wizyta u lekarza, pobyt w szpitalu itp.),
  • akcji poszukiwawczej i ratunkowej (szczególnie za granicą),
  • transportu medycznego (na terenie danego kraju, a także do Polski),
  • utraty lub uszkodzenia bagażu i sprzętu sportowego w wyniku zdarzeń losowych.


Przed wyborem oferty, warto zorientować się, jakie występują różnice pomiędzy narciarstwem rekreacyjnym, a freeridem. Dla przykładu: standardowe ubezpieczenie turystyczne (https://www.aviva.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-turystyczne/) uwzględni pomoc w razie wypadku, w sytuacji, gdy dana osoba jeździła na wyznaczonych ku temu trasach. W przypadku, gdy zamierza ona uprawiać narciarstwo poza wyznaczonymi trasami, powinna wykupić dodatkową opcję dla sportów wysokiego ryzyka.

Zakup ubezpieczenia na narty online - jak i kiedy je wykupić?Przygotowania do wyjazdu mogą pochłonąć mnóstwo czasu, w konsekwencji czego łatwo zapomnieć o wykupieniu polisy turystycznej. Na szczęście obecnie istnieje możliwość skorzystania z oferty ubezpieczenia na narty online, która za sprawą zaledwie kilku kliknięć pozwala na szybkie i komfortowe rozwiązanie tego problemu. W tym celu wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie danej firmy, a następnie dokonać płatności. Dosłownie chwilę po sfinalizowaniu transakcji wykupiona polisa zostaje przesłana na wskazany przez kupującego adres e-mail. Inną zaletą skorzystania z ubezpieczenia narciarskiego online jest możliwość komfortowego przejrzenia i porównania poszczególnych elementów oferty.