bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 27 lipca 2012
  • wyświetleń: 3178

Medale Klubu Pływackiego

Podsumowanie pierwszego roku działalności Nowego Klubu Pływackiego można zawrzeć w liczbie 50. - Tyle medali wywalczyli nasi zawodnicy startując w 26 zawodach na terenie Śląskiego i Małopolskiego Okręgu Pływackiego - informuje Łukasz Mizia, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Nowy Klub Pływacki.

Pływanie, medal, zawody, Amelia Brzezicka
Bielszczanie zdobyli medale w pływaniu · fot. UM Bielsko-Biała


12 razy sięgali po złoto, 17 razy zdobywali srebro i 21 razy otrzymywali brąz. Do najważniejszych osiągnięć można zaliczyć: wicemistrzostwo Śląska Amelii Brzezickiej na 100 metrów stylem grzbietowym w kategorii 10-latków, dwa trzecie miejsca Weroniki Stach na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym w Mistrzostwach Okręgu Juniorów 17-18-letnich, dwa srebrne medale sztafet 4x200 metrów stylem dowolnym i 4x100 metrów stylem zmiennym dziewcząt na Mistrzostwach Okręgu w kategorii open, wicemistrzostwo Małopolski Beniamina Budzicha na 50 metrów stylem motylkowym w kategorii 11-latków oraz trzecie miejsce w tych samych zawodach kolejnego naszego utalentowanego 11-latka Jakuba Cempli na 50 metrów stylem dowolnym.

Warto także podkreślić, że żabkarz Mateusz Przechrzta na Mistrzostwach Pałacu Młodzieży w Katowicach uzyskał najbardziej wartościowy wynik z wszystkich uczestników.

Działacze, trenerzy i zawodnicy oraz ich rodzice nie mają jednak zamiaru spocząć na laurach. - Przed 25 zawodnikami naszego klubu wyjazd na przedsezonowy obóz do Tułowic, a po nim od września nowy, drugi w historii naszego klubu, sezon pływacki - dodaje Łukasz Mizia.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.