bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 14 października 2020
  • wyświetleń: 1350

Najlepsi młodzieżowcy w województwie śląskim

Bielska młodzież garnie się do lekkiej atletyki. Cztery grupy młodzieżowe KS Sprint liczą po dwadzieścia osób i stale przyjmują nowych sympatyków „Królowej sportu”. Idą za tym sukcesy.

Sprint najlepszym młodzieżowym klubem lekkoatletycznym w województwie
Sprint najlepszym młodzieżowym klubem lekkoatletycznym w województwie · fot. Sprint Bielsko-Biała


W Mistrzostwach Śląska w kategoriach młodzieżowych rozegranych 10 października w Chorzowie drużyna z Bielska-Białej zdobyła aż 10 medali. W ten sposób pokazała swoją dominację w województwie.

Bielszczanie aż ośmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Wśród talentów warto wymienić: Wiktorię Biskup (złoto na 300 m), Michała Ziobrowskiego (złoto na 1000 m), Aurelię Lachowską (złoto na 1000 m), Piotra Sokołowskiego (złoto w pchnięciu kulą).

Bardzo ważne były również dwa medale sztafet 4 x 100 m. Pokazały one, że istnieje bielska lekkoatletyczna drużyna, a dzieci z różnych części miasta dobrze współpracują ze sobą na lekkoatletycznej bieżni.

mp / bielsko.info
źródło: Sprint Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.