bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 13 lipca 2012
  • wyświetleń: 2245

Paulina Stroiwąs w BKS Aluprof

Nową zawodniczką zespołu siatkarek BKS Aluprof Bielsko-Biała została Paulina Stroiwąs.

Paulina Stroiwąs w BKS Aluprof
Paulina Stroiwąs w BKS Aluprof · fot. siatkowka.bks.bielsko.pl


Paulina Stroiwąs ma 18 lat i występuje na pozycji środkowej bloku. Ma 197 centymetrów wzrostu i pochodzi z usportowionej rodziny, więc nic dziwnego, że również ona postanowiła spróbować swoich sił w sporcie.

- Mój tata uprawiał siatkówkę, ale ja początkowo grałam w koszykówkę. Jednak od szóstej klasy podstawówki rozpoczęłam treningi siatkówki i bardzo mi się to spodobało - mówi nowa siatkarka BKS Aluprof. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w Środzie Wielkopolskiej, ale wkrótce przeniosła się do Kalisza.

- Grałam tam dwa lata, ale wkrótce klub się rozpadł i musiałam znaleźć coś innego. Zdecydowałam się na SMS Poznań - wspomina 18-letnia siatkarka. Ambicja i chęć uprawiania siatkówki na najwyższym poziomie spowodowała jednak, że 18-latka postanowiła przenieść się do Bielska-Białej.

- Myślałam, żeby spróbować w BKS Aluprof. Bardzo duże znaczenie przyjścia do Bielska-Białej miało to, że klub posiada zespół juniorski, który jest w czołówce najlepszych drużyn w Polsce - mówi Paulina, która wraz z innymi młodymi siatkarkami Joanną Prokop i Koletą Łyszkiewicz trenuje z pierwszym zespołem BKS Aluprof.

- Razem mieszkamy w pokoju, razem wychodzimy na miasto. Dziewczyny pokazują mi Bielsko-Białą i już mogę powiedzieć, że miasto bardzo mi się podoba - uśmiecha się bielska siatkarka. Oprócz miasta podobają się jej również... treningi.

- Wszystko jest tutaj bardzo profesjonalne, a trenerzy przykładają wagę do najmniejszych szczegółów. Dzięki treningom z pierwszym zespołem wiele się nauczę od trenerów i starszych dziewczyn - uśmiecha się Paulina.

new / bielsko.info
źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.