bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Sport

  • 27 lipca 2020
  • 7 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1951

Tour de Pologne junior już 7 sierpnia! Trwają zapisy

Za nami:

Wraz z trzecim etapem Tour de Pologne, którego meta mieścić się będzie w Bielsku-Białej, w naszym mieście zostanie rozegrany jeden z cyklu wyścigów dla dzieci - Tour de Pologne Junior. Trwają zapisy na wydarzenie.

Tour de Pologne junior już 7 sierpnia! Trwają zapisy
Tour de Pologne junior już 7 sierpnia! Trwają zapisy · fot. Lang Team


Tour de Pologne Junior to cykl wyścigów dla dzieci i młodzieży towarzyszący naszemu narodowemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne UCI World Tour. Umożliwia on licencjonowanym młodym kolarzom oraz zawodnikom ze szkółek kolarskich w wieku 11-14 lat profesjonalną rywalizację na najwyższym poziomie.

- Od lat organizujemy podczas Tour de Pologne projekty popularyzujące kolarstwo i promujące aktywne spędzanie czasu wśród różnych grup - Tour de Pologne Amatorów, Mini Tour de Pologne, Tour de Pologne Junior. W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią odbędzie się tylko Tour de Pologne Junior. Zawody szczególnie mi bliskie, bo pełne pasji i młodzieńczego zaangażowania. A przecież wśród tych młodych zawodniczek i zawodników są przyszłe gwiazdy kolarstwa - mówi Agata Lang, Dyrektor Tour de Pologne Junior.

W tym roku Tour de Pologne Junior składa się z czterech wyścigów rozgrywanych w miastach etapowych Tour de Pologne - Katowicach, Zabrzu, Bielsku-Białej oraz Krakowie. Zawodnicy rywalizują w kategorii żak (11-12 lat) oraz młodzik (13-14 lat). Limit uczestników wynosi 150 osób, te same osoby rywalizują we wszystkich czterech wyścigach. Walka o zwycięstwo odbywać się będzie nie tylko na poszczególnych wyścigach, ale także w klasyfikacji generalnej.

- Jako mały chłopak śledziłem barwny peleton Wyścigu Pokoju i z zafascynowaniem obserwowałem pędzących kolarzy. Dziś młodzi ludzie mają dużo więcej atrakcji i możliwości niż przed laty, a mimo to sport nadal pozostaje chyba najwspanialszym wychowawcą i nauczycielem. Dlatego cieszę się, że po możemy dać dzieciakom szansę rywalizacji i to w sąsiedztwie zawodowego Tour de Pologne, w którym będą mieli okazję zobaczyć największe kolarskie gwiazdy - powiedział Czesław Lang, Dyrektor Tour de Pologne

Cechą charakterystyczną Tour de Pologne Junior jest to, że rywalizacja odbywa się na fragmencie trasy, którą pokonują gwiazdy zawodowego peletonu Tour de Pologne UCI World Tour. I tak w Katowicach młode zawodniczki i młodzi zawodnicy będą rywalizować na rundzie obok Spodka z finiszem w al. Korfantego, w Zabrzu czeka na nich także szybka i dynamiczna runda z metą obok Areny Zabrze, Bielsko-Biała to wymagająca runda z finiszem pod górkę w al. Armii Krajowej, w końcu Kraków to doskonale znane Błonia i meta w al. Focha.

Szczegółowy program oraz mapki poszczególnych wyścigów znajdują się na stronie www.tourdepolognejunior.pl. Tam także jest aktywny link do zapisów oraz regulamin.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.