bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 4 lipca 2012
  • wyświetleń: 3592

Gimnastyczki na medal

Zawodniczki bielskiego Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej przyzwyczaiły już kibiców z Bielska-Białej do sukcesów na ogólnopolskiej arenie. Także z zakończonej w niedzielę, w Wieliczce, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, podopieczne trenerki Anny Lipskiej-Duszy wróciły z medalami.

Karolina Stettner, gimnastyka
Karolina Stettner ze srebrnym medalem. · fot. UM Bielsko-Biała


Marta Czak - złoty medal, gimnastyka
Marta Czak - złoty medal · fot. UM Bielsko-Biała


W klasie II, czyli wśród zawodniczek do lat 12, dwukrotnie na podium stawała Karolina Stettner, która wywalczyła srebrne medale zarówno w konkurencji - ćwiczenia ze skakanką jak i ćwiczenia ze wstążką. Warto też dodać, że o medal otarła się Magdalena Pilch, która w ćwiczeniach z obręczą zajęła czwarte miejsce, a wicemistrzyni Polski miała wynik lepszy zaledwie o jedną dziesiątą punktu!

W klasie III, czyli wśród zawodniczek do lat 10, mistrzowski tytuł wywalczyła natomiast Marta Czak. Córka piłkarza określanego przez kibiców mianem „ikony BKS Stal” Piotra Czaka okazała się bezkonkurencyjna w układzie taneczno-akrobatycznym.

Te sukcesy oraz punkty wywalczone za miejsca w finałowych ósemkach także przez: Wiktorię Ostrowską, Maję Gałuszkę i Aleksandrę Gruszkę zaowocowały trzecim miejscem Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej w Bielsku-Białej w klasyfikacji drużynowej, wśród 17 klubów z całego kraju.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.