bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 28 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3384

Piłka nożna dla każdego

grafika

Piłka nożna to nie tylko mecze polsko-ukraińskich mistrzostw Europy, które przyciągnęły na stadiony i przed telewizory miliony kibiców. To także mecze amatorów i tych najmłodszych, i tych trochę starszych. A co najważniejsze wszędzie emocje są takie same.

Piłka nożna
Uczestnicy piłkarskiego turnieju · fot. UM Bielsko-Biała


Uczestnicy piłkarskiego turnieju
Uczestnicy piłkarskiego turnieju · fot. UM Bielsko-Biała


Mogliśmy się o tym przekonać w sobotę podczas Turnieju Piłkarskiego Oldbojów „Wapienica Cup” oraz w poniedziałek na turnieju dla 11 i 12-latków „Szukamy piłkarskich talentów” . W zawodach zorganizowanych przez działaczy Zapory Wapienica, a współfinansowanych przez Gminę Bielsko-Biała, wystartowało sześć oldbojowskich drużyn, podzielonych w pierwszej fazie rozgrywek na dwie grupy. W grupie A najlepiej spisała się Zapora wygrywając 2:1 z TS Bielskie Orły i 1:0 z Beskidem Andrychów, a z drugiego miejsca do fazy półfinałowej przeszli andrychowianie dzięki zwycięstwu 2:1 z TS Bielskie Orły. W grupie B rywalizacja była bardziej zacięta. Zaczęła się od remisu 0:0 Kadry Śląska z Beskidem Skoczów, a następnie zarówno skoczowianie jak i drużyna byłych gwiazd śląskiej piłki z Mariuszem Śrutwą na czele pokonały Drzewiarza Jasienica 1:0, wchodząc do półfinału. W rywalizacji o finał Kadra pokonała Zaporę 3:0, a w meczu Beskidów po bezbramkowym remisie lepiej rzuty karne wykonywali andrychowianie wygrywając 5:4.

Mecze decydujące o ostatecznej kolejności zaczęły się od spotkania o 5 miejsce, które wywalczyli jasieniczanie wygrywając z TS Bielskie Orły 1:0. Brązowe medale zdobyli skoczowianie pokonując Zaporę 2:1, a w walce o złoto andrychowianie wygrali z Kadrą Śląska 1:0. Indywidualnie wyróżniono: Sebastiana Pilarskiego z Beskidu Andrychów statuetką najlepszego zawodnika, Karola Chwastka z Beskidu Skoczów statuetką najlepszego bramkarza oraz Bartosza Kubiesę statuetką najlepszego strzelca. Nagrody i medale wręczyli prezes Zapory Bogumił Antonik, przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Rady Miejskiej Piotr Kochowski i naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego Ryszard Radwan, który zamykając turniej zaprosił jednocześnie wszystkich uczestników za rok na trzeci turniej Wapienica Cup.

Znacznie dłuższą tradycję mają zawody dla czwarto i piątoklasistów organizowane przez Gminę przy współpracy Miejskiego Zarządu Oświaty i Beskidzkiego OKręgowego Związku Piłki Nożnej. W 12 już zmaganiach na boiskach Ośrodka Sportowo-Szkoleniowego Rekord wzięło udział 7 reprezentacji bielskich szkół w kategorii rocznika 2001 oraz 10 w kategorii rocznika 2000. Wśród 11-latków zwyciężyła SP 36 wygrywając w finale 1:0 z SP 23, a trzecie miejsce wywalczyła SP 33 pokonując 2:1 w spotkaniu o brązowe medale SP 20. Podopieczni Zbigniewa Brzeźnego oprócz złotych medali i nagród dla najlepszej drużyny zdobyli także nagrody indywidualne, bo Dawid Fijak okazał się królem strzelców, a Marcin Wrucha najlepszym bramkarzem.

W rywalizacji 12-latków wygrała SP 31, pokonując w finale 1:0 SP 27, a trzecie miejsce zdobyła SP 33, wygrywając 3:1 z SP KTK. Drużyna prowadzona przez Tomasza Szostaka cieszyła się z nagród dla zespołu, a indywidualne trofea trafiły do rąk króla strzelców Alfreda Byry z SP KTK i najlepszego bramkarza Olafa Malinki z SP 27.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.