Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 15 maja 2020
  • wyświetleń: 1363

Piłkarze BTS Rekord Bielsko-Biała po raz piąty mistrzami Polski

Piąty w historii, a czwarty z rzędu, tytuł mistrzów Polski w futsalu dla Rekordu Bielsko-Biała.

O tym fakcie poinformowała po swoim czwartkowym posiedzeniu Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Złote medale, tytuł mistrzowski w sezonie 2019/2020 oraz godność reprezentowania kraju w najbliższych rozgrywkach futsalowej Ligi Mistrzów przez bielszczan, takie rozwiązanie rekomendował władzom związkowym w stosownym oświadczeniu zarząd Futsal Ekstraklasy, w porozumieniu z Radą Nadzorczą i po konsultacjach z uczestnikami ligowej rywalizacji. Naturalną koleją rzeczy, srebrne medale i tytuł wicemistrzowski przypadł w udziale Constraktowi Lubawa, a trzecie miejsce na podium sezonu zajęli futsalowcy Gatty Zduńska Wola.

Decyzją członków Komisji, również zgodną z rekomendacją FE, żaden z zespołów nie zostanie zdegradowany do I ligi. Natomiast stawkę uczestników zmagań w najwyższej klasie rozgrywkowej, w sezonie 2020/2021, uzupełnią mistrzowie obu grup I ligi (Gredar FT Brzeg i TeamLębork) oraz zwycięzca ewentualnego barażu z udziałem wicemistrzów.

U podstaw podjętych decyzji legło przerwanie rozgrywek po 18. serii spotkań, wobec pandemii choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez SARS CoV-2, oraz brak możliwości kontynuowania rywalizacji w dającym się przewidzieć terminie.

mp / bielsko.info, źródło: Rekord Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.