Sport
- 15 kwietnia 2020
- wyświetleń: 2714
Ampfutbolowa Ligi Mistrzów EAFF 2020 odwołana
- Z powodu zagrożenia epidemiologicznego zmuszeni jesteśmy odwołać organizowany przez nas finałowy turniej ampfutbolowej Ligi Mistrzów EAFF 2020. Wierzymy jednak, że dzięki zdecydowanym działaniom wszyscy wyjdziemy z obecnej sytuacji jeszcze silniejsi. Razem jesteśmy #SilniMimoPrzeszkód - napisał na swej stronie na FB 7 marca Klub Kuloodporni skupiający osoby po amputacjach grające w piłkę nożną.
Na pewno jest to ogromny zawód zarówno dla samego klubu, jak i jego kibiców, ale znając siłę tego niezwykłego zespołu, jego zapowiedź o pełnym energii i formy powrocie do sportowej gry nie jest przesadzona. Członkowie klubu, zarówno seniorzy jak juniorzy, dbają o swą formę w domu lub w ogrodzie, czekając na powrót do normalności.
Turniej miał się odbyć od 22 do 24 maja 2020 r. i wyłonić najlepszy klub w Europie. Mieli w nim walczyć mistrzowie z ośmiu krajów - Polski, Anglii, Irlandii, Turcji, Włoch, Gruzji, Rosji i Azerbejdżanu - w sumie około 150 zawodników. Rozgrywki miały się toczyć na stadionie BBOSiR przy ul. Młyńskiej i na Stadionie Miejskim MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach (faza grupowa) oraz na Stadionie Miejskim przy ul. Rychlińskiego w Bielsku-Białej, który był przygotowywany na mecze finałowe. Miasto Bielsko-Biała też szykowało się do tej dużej i ważnej imprezy sportowej, której partnerem miało być TS Podbeskidzie.
Klub Kuloodporni od 2015 roku organizuje jedyne w województwie śląskim treningi dla seniorów. Zdobył tytuł Mistrza Polski 2019, choć jest najmniej doświadczonym w kraju. Od 2017 r., jako pierwszy klub ampfutbolowy w Polsce, organizuje również treningi dla juniorów.
Turniej miał się odbyć od 22 do 24 maja 2020 r. i wyłonić najlepszy klub w Europie. Mieli w nim walczyć mistrzowie z ośmiu krajów - Polski, Anglii, Irlandii, Turcji, Włoch, Gruzji, Rosji i Azerbejdżanu - w sumie około 150 zawodników. Rozgrywki miały się toczyć na stadionie BBOSiR przy ul. Młyńskiej i na Stadionie Miejskim MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach (faza grupowa) oraz na Stadionie Miejskim przy ul. Rychlińskiego w Bielsku-Białej, który był przygotowywany na mecze finałowe. Miasto Bielsko-Biała też szykowało się do tej dużej i ważnej imprezy sportowej, której partnerem miało być TS Podbeskidzie.
Klub Kuloodporni od 2015 roku organizuje jedyne w województwie śląskim treningi dla seniorów. Zdobył tytuł Mistrza Polski 2019, choć jest najmniej doświadczonym w kraju. Od 2017 r., jako pierwszy klub ampfutbolowy w Polsce, organizuje również treningi dla juniorów.
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Strażacy z Bielska-Białej wicemistrzami województwa śląskiego w piłce nożnej
Gorący temat"Górale" wygrywają z Sandecją. Podbeskidzie wraca na zaplecze Ekstraklasy!
Półfinał baraży. Po zaciętym meczu Podbeskidzie wygrywa ze Śląskiem II Wrocław 2:1
Gorący tematCo najmniej jeden mecz Polek w Bielsku-Białej podczas MŚ U-20 kobiet 2026
Gorący tematBielsko-Biała gospodarzem mundialu U-20 kobiet. Poznaj oficjalną maskotkę turnieju
Ruszył nabór wolontariuszy na FIFA U-20 Women’s World Cup Poland 2026
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.










