bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 6 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2709

Medale bielskich judoczek

Otwarty Puchar Polski w judo w kategoriach młodzieżowych w Opolu potwierdził, że zawodnicy Gwardii Bielsko-Biała należą do krajowej czołówki.

Gwardia, judo
Klaudia Szczepańczyk pierwsza od lewej · fot. UM Bielsko-Biała


Wśród juniorek młodszych, które walczyły w sobotę Anna Piela, w kategorii wagowej do 63 kilogramów uplasowała się na 2 miejscu. Bielszczanka zaczęła od wygranej walki z Weroniką Jałoszyńską z WTJ Włocławek. Następnie pokonała Klaudię Stasińską z JSS Gwardia Jelenia Góra, a w półfinale zwyciężyła z Justyną Szewczyk z UKS Siódemka Sochaczew. Dopiero w finale sposób na gwardzistkę znalazła Anna Isenko z AZS AWFiS Gdańsk.

Do srebrnego medalu młodszej koleżanki w niedzielę złoto i brąz dorzuciły juniorki: Klaudia Szczepańczyk - zwyciężczyni rywalizacji w kategorii do 52 kilogramów oraz Klaudia Szachłowicz - trzecia w kategorii do 70 kilogramów. Szczepańczyk w rywalizacji, do której przystąpiło pięć zawodniczek i organizatorzy zarządzili system „każdy z każdym”, wygrała wszystkie cztery pojedynki.

Po kolei pokonane z tatami schodziły: Joanna Wołoszyn z UKS Tomita Elbląg, Marta Łukasik ze Startu Radom, Julianna Siwe z UKS Grot Kraków i Kamila Busse z AZS Poznań. Także cztery rywalki miała Szachłowicz, która walczyła „w kratkę”. Po porażce z Beatą Wichan z KS Gwardia Łódź, wygrała z Aleksandrą Piątek z AZS Gliwice, przegrała z Martą Stępką z UKS 3 Piła i w bezpośrednim starciu o trzecią pozycję pokonała Patrycję Gutt z AZS Gliwice.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.