bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 4 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3580

Anna Celińska Mistrzynią Polski

Bielszczanka Anna Celińska została Mistrzynią Polski w biegach wysokogórskich (Skyrunning). Mistrzostwa odbyły w niedzielę w Zakopanem.

Anna Celińska bieg wysokogórski
Anna Celińska na trasie zeszłorocznego biegu, pod szczytem Kasprowego Wierchu. · fot. Monika Strojny


Anna Celińska bieg wysokogórski
Podium tegorocznych Mistrzostw Polski · fot. Robert Celiński


Na starcie zjawiło się 270 osób, w tym elita polskich biegaczy górskich. Do pokonania mieli bardzo ciężką trasę, liczącą 25,5 km: centrum Zakopanego - skocznia - Nosal - Skupinów Upłaz - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Karb - Zielona Dolina - Kasprowy Wierch - Kuźnice - Kalatówki. Przeciętny turysta potrzebowałby na taką wycieczkę całego dnia, Ani zajęła ona zaledwie 2 godziny i 39 minut! Wśród mężczyzn zwyciężył Marcin Świerc z czasem 2:13.

Bieg w Zakopanem był jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata w długodystansowym biegu górskim, które odbędą się we wrześniu w Szwajcarii. Ania będzie reprezentować tam Polskę na trasie maratonu (42 km 195 m) pod górę. Przypomnijmy, że w zeszłym roku bielszczanka była szóstą biegaczką na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Słowenii.

Ania na co dzień trenuje w otaczających Bielsko-Białą pasmach Beskidu Małego i Śląskiego. Jak widać, po treningach w naszych górach można odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej.

new / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.