bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Sport

  • 23 maja 2012
  • wyświetleń: 4239

Nie żyje Mieczysław Malczewski

Jeszcze w niedzielę był w swoim żywiole i oglądał zmagania judoków podczas rozgrywanego w Bielsku-Białej Pucharu Europy Kadetów. W poniedziałek z ogromnym bólem przyjęliśmy informację o jego śmierci. Mieczysław Malczewski zmarł nagle 21 maja o godzinie 12.30 na zawał serca. Bielskie środowisko sportowe poniosło ogromną stratę.

Mieczysław Malczewski
Mieczysław Malczewski · fot. UM Bielsko-Biała


„Mieciu”, bo tak nazywali go przyjaciele, urodził się 21 czerwca 1938 roku w Zakopanem, ale swoje trenerskie życie związał z naszym miastem. W Bielsku-Białej 2 maja 1970 roku założył filię Gwardii Katowice, z której 5 października 1978 roku wyłoniło się Gwardyjskie Koło Sportowe Bielsko-Biała, przemianowane w 1981 roku na Klub Sportowy Gwardia.

Jego podopieczni odnieśli wiele sukcesów, z których sam szkoleniowiec najbardziej cenił sobie olimpijskie występy mistrzów Polski Krzysztofa Kurczyny w 1980 roku w Moskwie i Andrzeja Basika w 1988 roku w Seulu.

Mimo ukończonych 73 lat Mieczysław Malczewski ciągle był aktywnym, najstarszym w Polsce szkoleniowcem, wychowującym z pełnym zaangażowaniem kolejnych adeptów judo. Ostatnio, 14 kwietnia, poprowadził Patryka Wawrzyczka do mistrzostwa Polski juniorów, a 12 maja cieszył się ze srebrnego medalu mistrzostw Europy młodzieżowców Anny Skoczylas w ju-jitsu.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.