bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 13 maja 2012
  • 8 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4995

Piłkarskie pamiątki w Książnicy

Na spotkaniu podsumowującym trwającą od 8 maja wystawę „Piłka nożna w książce, na monecie i znaczkach” Beskidzka Rada Olimpijska uhonorowała wyróżnieniami przedstawicieli futbolowego środowiska Bielska-Białej.

Reklama

W poniedziałek w Książnicy Beskidzkiej prezydent Miasta Jacek Krywult w asyście mistrza olimpijskiego w boksie Mariana Kasprzyka wręczył pamiątkowe tabliczki: Jerzemu Hejoszowi, Ryszardowi Harężlakowi, Czesławowi Biskupowi, Markowi Sokołowskiemu, Piotrowi Kusiowi i Jackowi Mizi - związanym z BBTS Włókniarz i jego sportowymi spadkobiercami, aż po TS Podbeskidzie oraz Eugeniuszowi Kulikowi, Czesławowi Maruszce, Janowi Linnertowi i Edwardowi Wrzeszczowi symbolom BKS Stal, a także Grzegorzowi Więzikowi i Piotrowi Czakowi, którzy zapisali karty w obydwu klubach z Bielska-Białej.

Piłka nożna w książce, na monecie i znaczkach · fot. UM Bielsko-Biała


Wśród wyróżnionych znaleźli się ponadto Piotr Kochowski z LKS Zapora Wapienica, Lech Szymonowicz z BTS Rekord, Eugeniusz Koczar przedstawiciel środowiska sędziowskiego, a także Mariusz Śrutwa, były reprezentant Polski i aktualnie występujący w ekstraklasie Maciej Sadlok, w imieniu którego wyróżnienie odebrał ojciec, wychowawca i trener w jednej osobie Andrzej Sadlok.

Końcowym akcentem zebrania piłkarskich pokoleń, którego tłem był film z drogi awansu TS Podbeskidzie do ekstraklasy szczególnie bacznie i z widocznym wzruszeniem oglądany przez Roberta Kasperczyka i jego współpracowników, była prezentacja książki Sławomira Wojtulewskiego „Sportowym szlakiem Bielsko-Biała-Białystok”.

Piłkarskie pamiątki w Książnicy Beskidzkiej · fot. UM Bielsko-Biała


Prezes TS „Bielskie Orły” oraz Przewodniczący Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej w zbiorze felietonów zawarł swoją ocenę piłkarskich wydarzeń nie tylko w naszym mieście, a osobista dedykacja na świeżo wydanej publikacji stanowiła wyjątkową atrakcję dla uczestników spotkania.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.