bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 5 września 2019
  • wyświetleń: 1459

Julia Piwowar na Mistrzostwach Europy U17 w badmintonie

30 sierpnia wystartowały Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie. Najlepsi młodzi zawodnicy ze Starego Kontynentu zawitali do Gniezna. Mistrzostwa na pewno będą wyjątkowe ze względu na frekwencję. Łącznie na turniej przyjechało 369 zawodników z 39 krajów, co oznacza jeszcze większą rywalizację.

Wśród zawodników Kadry Polski znalazła się również zawodniczka Beskidzkiego Klubu Badmintona SET Mazańowice Julia Piwowar (Julia jest rocznikiem U15, a gra w Mistrzostwach U17!). W turnieju drużynowym Polska zajęła drugie miejsce w grupie, przegrywając jedynie z późniejszymi Mistrzami Europy - Danią.
3 września wystartował turniej indywidualny. Julia ma już na koncie pierwsze zwycięstwo w grze deblowej z Anną Czuchrą, w 3 setach pokonały reprezentantki Wysp Owczych. W kolejnym meczu przeciwniczkami będą Holenderki.

- Samo powołanie Julii na Mistrzostwa jest ogromnym sukcesem, Julia jest młodsza niż pozostali uczestnicy, dlatego dzisiejsze zwycięstwo bardzo nas cieszy - komentuje trener Bartosz Pietryja.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.