bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 18 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1540

Bardzo dobry wynik młodych lekkoatletów z Bielska-Białej

XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Finał "Czwartków Lekkoatletycznych" odbył się w Łodzi w dniach 15-16 czerwca 2019 r. Reprezentacja Bielska-Białej zajęła w nim piąte miejsce. W finale wystartowało łącznie osiemdziesiąt osiem drużyn.

KS Sprint Bielsko-Biała
Bardzo dobry wynik młodych lekkoatletów z Bielska-Białej · fot. KS Sprint Bielsko-Biała


O naszym sukcesie zdecydowali medaliści indywidualni: Wiktoria Biskup (złoto w biegu na 300m), Bartek Birecki (złoto w skoku w dal), Martyna Kruczek (srebro w biegu na 300m), Maria Podolska (brąz w biegu na 600m), Patrycja Krzesak (brąz w skoku w dal). Warto dodać, że w ciągu siedmiu lat startów w tej imprezie nasi reprezentanci zdobyli łącznie 19 medali. Kierownikiem ekipy był trener lekkiej atletyki Michał Dębowski, a pomagali mu: Krystyna Fijak, Magdalena Lachowska i Gabriela Zawadzka.

W tegorocznych bielskich kwalifikacjach do finału wzięło udział około 300 dzieci. Patrząc na wszystkie siedem bielskich edycji, liczba uczestników "Czwartków lekkoatletycznych" przekroczyła trzy tysiące.

Kolejna, ósma bielska edycja "Czwartków Lekkoatletycznych" rozpocznie się we wrześniu. Organizatorem tego wydarzenia w naszym mieście jest Klub Sportowy "Sprint".

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.