bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 21 maja 2019
  • 25 maja 2019
  • wyświetleń: 1116

Rekord Bielsko-Biała w jednym turnieju z Juventusem i Milanem

Za nami:

W weekend na murawę Stadionu Śląskiego w Chorzowie wybiegną aż 64 drużyny piłkarskie. W ciągu dwóch dni zawodnicy rozegrają ponad 400 meczów, na pewno padnie mnóstwo bramek i nie zabraknie wielkich sportowych emocji. Wszystko to za sprawą Copa Española - Międzynarodowego Turnieju Akademii Piłkarskich, który odbędzie się 25 i 26 maja.

Copa Española


Copa Española to jedyne takie wydarzenie sportowe na Śląsku. W rywalizacji zmierzą się dzieci w wieku od 6 do 9 lat z piłkarskich akademii polskich oraz zagranicznych. - Niech was jednak nie zwiedzie młody wiek piłkarzy. Ci zawodnicy kochają to co robią i mają talent oraz umiejętności, które na pewno wykorzystają przeciwko swoim rywalom. Ich duch walki, mimo czasami niewielkiego wzrostu, jest ogromny, a powiedzenie "zostawić serce na boisku" nie jest tym młodym piłkarzom obce - zapewniają organizatorzy.

Wśród zespołów, które zagrają 25 i 26 maja na Stadionie Śląskim zobaczymy między innymi drużyny akademii polskich: Piasta Gliwice, Ruchu Chorzów, GKSu Katowice - Młoda GieKSa, Cracovii Kraków oraz Zagłębia Sosnowiec, a także Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy, Rekord Bielsko-Biała oraz Iskra Pszczyna. Natomiast z akademii międzynarodowych wystąpią: Milan Club Polonia Łódź, Barca Academy, Juventus Academy, czy Inter Academy.

Wydarzenie startuje w sobotę o godzinie 10:00. Wtedy do rozgrywek przystąpią drużyny z kategorii wiekowej Skrzat (6-7 lat). W niedzielę, również od godziny 10:00, swoją rywalizację rozpoczną drużyny z kategorii Żak (8-9 lat).

W obu kategoriach wiekowych system rozgrywek wyglądać będzie tak samo. 32 drużyny zostaną podzielone na cztery grupy, w pierwszej fazie turnieju losowo, w drugiej na podstawie wyników z poprzedniego etapu. Każda z drużyn w każdej fazie rozegra po 7 meczów, na zasadzie każdy z każdym. Taki system rozgrywania turnieju daje zawodnikom gwarancję sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z różnymi przeciwnikami, a widzom dostarczy mnóstwa piłkarskich emocji.

Copa Española, to jednak nie tylko rozgrywki piłkarskie. - Wiedząc jak ważne jest dzielenie emocji sportowych z najbliższymi, wydarzenie będzie też skierowane do rodzin zawodników, ich znajomych oraz przyjaciół, ale nie tylko. Oprócz możliwości oglądania meczów turniejowych, we współpracy z partnerami zostaną zorganizowane wykłady prozdrowotne, a do dyspozycji najmłodszych będzie strefa zabaw z animatorami i wiele więcej. Także już teraz, z tego miejsca serdecznie wszystkich zapraszam na Stadion Śląski w ostatni weekend maja - mówi Łukasz Pusz, prezes Fundacji Española, organizatora wydarzenia.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.