Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 30 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 736

Eliminacje Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie do lat 14

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Advantage" podaj

Beskidzki Klub Tenisowy po raz kolejny udowodnił swoją dominację na kortach krajowych, zgłaszając do eliminacji Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików aż cztery drużyny. Prawdopodobnie to pierwszy taki przypadek w historii tych rozgrywek.

Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała


Drużyna A chłopców w składzie Jakub Jędrzejczak (aktualny vice Mistrz Polski do lat 14), Mikołaj Migdalski (vice Mistrz Polski do lat 14 - gra podwójna), Jakub Tomasiak (vice Mistrz Polski do lat 14 - gra podwójna), Tadeusz Michałowski, Wasyl Makarenko, kapitan Mikołaj Wrzoł (wychowanek BKT, wielokrotny Mistrz Polski) zwyciężyli w Kaliszu, wygrywając wszystkie możliwe pojedynki. Tym samym zagwarantowali sobie udział w finałach Mistrzostw, które odbędą się na jesień. Drużyna z Bielska-Białej będzie jednym z głównych pretendentów do złotego medalu.

Dziewczyny z drużyny A także pokazały się z jak najlepszej strony. Zuzanna Witkowska, Natalia Szczepaniak, Pola Langiewicz, Weronika Domańska, Julia Skarżyńska wraz z kapitanem Piotrem Szczypką obroniły honor gospodarzy, triumfując we wszystkich meczach przed bielską publicznością na kortach BKT Advantage. Dziewczyny, także uzyskały bezpośredni awans do jesiennych finałów, do których przystąpią, podobnie jak drużyna chłopców, w roli faworytów.

Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała


Pozostałe drużyny z naszego miasta, nieco mniej doświadczone, grające odpowiednio dziewczyny B (M. Baniak, K. Zakrzewska, P. Bąk, M. Zasenko) w Gdańsku, chłopcy B (Sz. Kaszowki, J. Kiper, A. Romański, B. Dovbus) w Szczecinie zaprezentowały się z bardzo dobre strony. Niestety finał w tym roku po za zasięgiem tych drużyn, ale zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w najbliższym czasie.

Gratulujemy sukcesów zawodnikom i trenerom BKT Advantage i trzymamy kciuki za jesienne finały Mistrzostw.

Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała

43-346 Bielsko-Biała
ul. Ceramiczna 20

tel. (33) 810-30-55
kom. 792707074
kom. 501307154ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Advantage

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Advantage" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.