bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 20 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3624

Judocy Gwardii z medalami

Judocy Gwardii Bielsko-Biała, startujący w Mistrzostwach Polski, przywieźli z Jastrzębia komplet medali. Po złoty krążek sięgnął Patryk Wawrzyczek, wygrywając rywalizację w kategorii do 60 kilogramów. Srebro wywalczyła Klaudia Szczepańczyk, która w kategorii do 52 kilogramów przegrała dopiero w finale, a brąz zdobyła Marta Habarta, po porażce w półfinale zwycięsko kończąc bój o trzecie miejsce w kategorii do 48 kilogramów.

Gwardia, judo
Juniorzy Gwardii z kompletem medali Mistrzostw Polski · fot. UM Bielsko-Biała


Gwardia, judo
fot. UM Bielsko-Biała


Gwardia, judo
fot. UM Bielsko-Biała


- Cała trójka to debiutanci w Mistrzostwach Polski Juniorów, w których prawo startu w tym roku mieli zawodnicy z roczników 1995-1993 - mówi trener bielskich judoków Lech Kopeć. - Nasi 17-latkowie byli najmłodsi i rywalizowali ze starszymi, bardziej doświadczonymi i utytułowanymi rywalami - dodaje.

Nie przestraszyli się jednak. Wawrzyczek wszystkie walki wygrał przed czasem. Zaczął od zwycięstwa z Krzysztofem Kiełbusem z Gwardii Wrocław, następnie pokonał Macieja Rzeźniaka z MKS Truso Elbląg, w półfinale okazał się lepszy od Bartłomieja Kota z MKS Chełm, a w finale wyższość podopiecznego Mieczysława Malczewskiego musiał uznać Adrian Wala z Polonii Rybnik.

Szczepańczyk, która w pierwszej rundzie miała wolny los, rywalizację rozpoczęła od szybkiej wygranej z Dominiką Dudek z AZS UW Warszawa, a w kolejnej walce wygrała przed czasem z Karoliną Mazurkiewicz z Gwardii Opole. Także w półfinale bielszczanka nie pozostawiła złudzeń Gabrieli Ponichterze z AZS UW Warszawa, kończąc walkę efektownym rzutem i dopiero w finale wychowanka Lecha Kopcia uległa mającej już na swoim koncie medale Mistrzostw Europy Karolinie Pieńkowskiej z Gwardii Warszawa.

Najbardziej zawiłą drogę na podium przeszła Habarta. Po pierwszej rundzie, w której miała wolny los judoczka z Bielska-Białej pokonała Aleksandrę Kokoszkę z UKS Judo Kontra Mińsk Mazowiecki, a w półfinale przegrała z reprezentującą AZS Poznań Kamilą Busse, maszerującą prostą drogą po tytuł mistrzyni Polski juniorek. Po przegranym półfinale Habarcie pozostał do rozegrania jeden pojedynek decydujący o miejscu na podium. W walce z Angeliką Swornowską z MKS Juvenia Wrocław bielszczanka pokazała, że potrafi się skoncentrować po niepowodzeniu i wygrywając uzupełniła bielską kolekcję, co w klasyfikacji medalowej pozwoliło Gwardii zająć 4 miejsce wśród 37 sklasyfikowanych klubów! Cała trójka medalistów otrzymuje stypendia Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.