Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 12 kwietnia 2019
  • 16 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3115

Łyżwiarze chcą profesjonalnego lodowiska. Będzie demonstracja

Za nami:

16 kwietnia inicjatywa społeczna "Prawdziwe Lodowisko w Bielsku-Białej" organizuje demonstrację, która ma zwrócić uwagę na brak w naszym mieście "lodowiska z prawdziwego zdarzenia".

Lodowisko w Parku Słowackiego - 11.11.2016
Lodowisko w Parku Słowackiego - 11.11.2016 · fot. BM / bielsko.info


- Nasze miasto liczące blisko 200 tys. mieszkańców posiada tylko jedno zadaszone lodowisko przy ul. Piastowskiej, które jest małe i niebezpieczne, a jakość lodu pozostawia wiele do życzenia. To lodowisko, na którym nie można uprawiać jazdy figurowej czy prowadzić zajęć z hokeja dla dzieci i dorosłych. Dlatego wielu bielszczan zmuszonych jest wyjeżdżać do Cieszyna polskiego i czeskiego, do Jastrzębia czy Oświęcimia i wozić tam swoje dzieci na treningi hokeja czy jazdy figurowej na prawdziwych pełnowymiarowych i bezpiecznych lodowiskach - informują organizatorzy demonstracji, która odbędzie się 16 kwietnia.

Inicjatorzy akcji utworzenia drugiego, krytego lodowiska tłumaczą, że wszystkie pisma i spotkania z prezydentem miasta i przedstawicielami Urzędu Miejskiego nie przyniosły żadnego rezultatu. - Biorąc pod uwagę fakt, że w czerwcu tego roku zamyka się jedyne w mieście rolkowisko Luce Arena nie ma innej drogi jak demonstracja, która pokaże władzom miasta, że jest nas wielu - dodają miłośnicy łyżew.

Demonstracja rozpocznie się 16 kwietnia o godz. 17.45 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej. Około godziny 18.00 demonstranci wyruszą w kierunku Ratusza. Zakończenie demonstracji planowane jest na godzinę 19.00. - W trakcie demonstracji mamy zamiar podpisać petycję do pana Prezydenta o wsparcie inicjatywy i pomoc w otwarciu prawdziwego lodowiska w Bielsku-Białej - kończą przedstawiciele społeczności "Prawdziwe Lodowisko w Bielsku-Białej".

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.