bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 16 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3567

Brązowy medal siatkarzy

W dniach 6-7 kwietnia w Modenie został rozegrany XI Trofeo Bussinello - międzynarodowy turniej piłki siatkowej kadetek i kadetów, w kategorii wiekowej U-16. Jest to jeden z bardziej prestiżowych turniejów w Europie. W tym roku rywalizowało 16 zespołów dziewcząt i 16 drużyn chłopców z 8 krajów. Wśród nich trzy zespoły z Polski - KS Jastrzębie Borynia, Publiczne Gimnazjum nr 5 Kedzierzyn-Koźle oraz reprezentujący nasze miasto Uczniowski Klub Sportowy „Top Jedynka”.

Brązowy medal dla UKS „Top Jedynka”
UKS „Top Jedynka” · fot. UM Bielsko-Biała


Udział w tym turnieju to spore wyróżnienie dla każdego klubu i znakomita okazja dla młodych zawodników do porównania swoich umiejętności z rówieśnikami z innych krajów. Włoskie drużyny aby mogły zgrać w turnieju finałowym musiały przebrnąć przez 3 etapowe eliminacje.

Tegoroczny występ naszych młodych siatkarzy był bardzo udany bowiem wywalczyli w znakomitym stylu 3 miejsce, ustępując jedynie zwycięzcy Trentino Volley (Ita) oraz M.Roma (Ita). W drodze do brązu pokonali w grupie zespoły Carige Genova (Ita) 2:0, Anderlini Modena (Ita) 2:0 oraz Zagreb Selection (Cro) 2:0, w 1/4 finału pokonali Nuncas Chieri (Ita) 2:0, w 1/2 finału ulegli M.Roma (Ita) 0:2, a w walce o brązowy medal pokonali rywali zza miedzy KS Jastrzębie Borynia 2:0. Dokonali tego Jakub Bęben (kapitan), Sławomir Kwaśny, Kamil Wojtyła, Adrian Bryja, Jakub Hansel, Bartek Kielusiak, Damina Fijak, Radek Gil i Łukasz Cyran z prowadzącym zespół trenerem Dariuszem Markowskim i kierownikiem ekipy Mariuszem Wojtyłą. Wyjazd na turniej był możliwy dzięki pomocy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Klasyfikacja końcowa turnieju XI Trofeo Bussinello Modena:
1. Trentino Volley (ITA)
2. MRoma Volley (ITA)
3. UKS Top Jedynka Bielsko-Biała (POL)
4. KS Jastrzebie Borynia (POL)
5. Selelection Nazionale Allievi (ITA)
6. Carige Genova (ITA)
7. Nuncas Chieri (ITA)
8. Vitoria Moskow (RUS)
9. Cska Sofia (BUL)
10. Selection Emilia Romagna (ITA)
11. Zagreb Selection (CRO)
12. Publicizne Gimnazjum Kędzierzyn-Koźle (POL)
13. La Piave Treviso Volley (ITA)
14. Vfb Friedrichshafen (GER)
15. Wurttenberg (GER)
16. S.di P. Anderlini Modena (ITA)

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.