bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 24 grudnia 2018
  • wyświetleń: 13231

Awaria kolejki linowej w Szczyrku! Turystów ewakuowano na linach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

W poniedzoałek około godziny 11.30 doszło do awarii kolejki linowej na Hali Skrzyczeńskiej. Na miejscu działali ratownicy Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Buczkowic, Bystrej i Szczyrku, a także zastępy z JG-1 w Bielsku-Białej.

Ewakuacja turystów z kolei linowej w Szczyrku - 24.12.2018 · fot. GOPR Beskidy


Uwięzionych było 26 osób pomiędzy Halą Skrzyczeńską a Zbójnicką Kopa. Ewakuacja zakończyła się sukcesem około godziny 14:00. Dla ratowników była to standardowa procedura i nie było zagrożenia życia żadnego z turystów. Prawdopodobną przyczyną zatrzymania się kolei, która została otwarta 15 grudnia było gwałtowne ochłodzenie, pogorszenie się warunków atmosferycznych i w następstwie oblodzenie lin.

Oblodzony kas po jednym zjeździe z Hali Skrzyczeńs
Oblodzony kas po jednym zjeździe z Hali Skrzyczeńskiej - 24.12.2018 · fot. czytelnik Przemek


Jak wyjaśnia Beata Markiewicz, Brand Manager w Szczyrk Mountain Resort, nie wiadomo kiedy ponownie ruszą sześcioosobowe krzesełka. SMR będzie informować o ponownym uruchomieniu kolejki na swojej stronie internetowej. Ośrodek działa normalnie za wyjątkiem trasy Hala Skrzyczeńska - Zbójnicka Kopa.

Loading...

new, sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj