bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 26 marca 2012
  • wyświetleń: 4097

Stypendia dla bielskich sportowców

Już po raz dziewiąty bielscy sportowcy otrzymali indywidualne stypendia przyznane przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej za znaczące wyniki uzyskane na imprezach rangi krajowej i międzynarodowej. Stypendia sportowe mają na celu wspieranie rozwoju zawodników szczególnie uzdolnionych, zrzeszonych w Klubach Sportowych na terenie naszej gminy.

Lista stypendystów

Wśród 45 tegorocznych stypendystów mamy: 16 przedstawicieli sportów walki (judo, ju-jitsu, kick - boxing, karate), 8 przedstawicieli gimnastyki artystycznej, 3 przedstawicieli sportów lotniczych, po 2 przedstawicieli sportów zimowych (saneczkarstwo), futsalu i sportów motocyklowych oraz po 1 przedstawicielu tenisa ziemnego, siatkówki i radioorientacji sportowej.

Stypendia dla bielskich sportowców · fot. UM Bielsko-Biała


Wśród stypendystów mamy również 9 sportowców niepełnosprawnych, reprezentujących Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start”.

Prezydent Jacek Krywult przyznał również nagrody za osiągnięcia sportowe w 2011 roku. Otrzymało je 4 sportowców bielskich klubów:
- Dagmara Bednarczyk, za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski Seniorów w saneczkarstwie na torach lodowych w konkurencji jedynki.
- Sebastian Kawa, za zdobycie złotego medalu w Szybowcowych Mistrzostwach Europy w klasie standard w Nitrze.
- Marek Mrozek, za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Seniorów w tenisie ziemnym w grze mieszanej.
- Anna Skoczylas, za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Seniorów w judo.

Podczas spotkania prezydent Jacek Krywult przedstawił również oficjalną klasyfikację województw, gmin i powiatów, dot. wyników sportowych, osiągniętych w kategoriach wiekowych: młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych i młodzików w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportowym Młodzieży w 2011 roku.

Wśród 876 sklasyfikowanych gmin, Bielsko-Biała uplasowała się na 50 miejscu w kraju, wśród 361 sklasyfikowanych powiatów na 55 miejscu w kraju oraz na 9 miejscu wśród 83 sklasyfikowanych gmin spośród 167 istniejących na terenie województwa śląskiego.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.