• 21 marca 2012
  • wyświetleń: 2692

Drugie miejsce naszej judoczki

Tydzień po wywalczeniu drugiego miejsca w Otwartym Pucharze Polski Juniorów i Juniorek 16-letnia judoczka Gwardii Bielska-Biała Klaudia Szczepańczyk wróciła do Kątów Wrocławskich i wystartowała w gronie seniorek.

Judoczka Klaudia Szczepańczyk
Judoczka Klaudia Szczepańczyk wywalczyła drugie miejsce wśród seniorek. · fot. UM Bielsko-Biała

Podopieczna Lecha Kopcia nie przestraszyła się starszych i znacznie wyżej sklasyfikowanych w krajowej hierarchii rywalek i w kategorii do 52 kilogramów ponownie sięgnęła po srebrny medal.

W pierwszej rundzie Otwartego Pucharu Polski Seniorów i Seniorek bielszczanka, legitymująca się 2 KYU wygrała z Iloną Chruszcz z KJ Samuraj Koszalin mającą 1 DAN. W drugiej rundzie wygrała z Gabrielą Ponichterą z AZS UW Warszawa (1 KYU), a w półfinale okazała się lepsza od Patrycji Witoń z AZS WSPiA Poznań (1 KYU). Dopiero w czwartej walce, w finałowym starciu z Karoliną Pieńkowską z AZS UW Warszawa (1 DAN), wspierana już trzeci rok stypendium miejskim Klaudia Szczepańska uznała wyższość rywalki utytułowanej zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej.

Pozostali reprezentanci Gwardii zakończyli swój start na piątych miejscach. Uplasowali się na nich: Monika Zabrocka w kategorii do 48 kilogramów oraz Sebastian Sojka i Patryk Wawrzyczek do 60 kilogramów.