bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 13 lutego 2012
  • wyświetleń: 2933

Harnasie dla sportowców!

Noworoczne spotkanie Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta ze sportowcami, szkoleniowcami i działaczami bielskich klubów sportowych oraz olimpijczykami stało się już tradycją. Zgodnie z nią dokonano w piątek sportowego podsumowania 2011 roku w stolicy Podbeskidzia.

Wśród znamienitych gości w sali sesyjnej bielskiego Ratusza był między innymi legendarny bokser Marian Kasprzyk, złoty i brązowy medalista igrzysk z Tokio i Rzymu.

Harnasie dla sportowców! · fot. UM Bielsko-Biała


Tym razem jednak na pierwszy plan wysunęli się piłkarze. Szczycąca się historycznym sukcesem - awansem do ekstraklasy - drużyna Podbeskidzia została uznana zespołem roku 2011, wyprzedzając brązowych medalistów Mistrzostw Polski: siatkarki BKS Aluprof i futsalowców Rekordu.

Ponadto szkoleniowiec „Górali” Robert Kasperczyk zyskał miano trenera roku 2011, wyprzedzając: Andreę Bucciola (futsal), Mieczysława Malczewskiego (judo), Pawła Połtorzeckiego (karate) i Mariusza Wiktorowicza (siatkówka).

Także wspierająca futbolistów firma Murapol otrzymała „Harnasia” i tytuł dobrodzieja roku 2011, do którego pretendowali również mocno zaangażowani w wspieranie bielskich klubów Fiat Auto Poland i firma Rekord Systemy Informatyczne.

O tym, że Bielsko-Biała nie tylko piłką nożną żyje świadczy jednak najpełniej fakt, że tytuł sportowca roku spośród nominowanej piątki: Natalia Bamber-Laskowska (siatkówka), Sebastian Kawa (szybownictwo), Bartłomiej Konieczny (piłka nożna), Anna Skoczylas (judo) i Marek Sokołowski (piłka nożna) wywalczył as przestworzy. Tytuł Mistrza Europy w klasie standard dorzucony w Nitrze do złotej kolekcji najlepszego szybownika świata to już 11 złoty krążek z mistrzostw globu i Starego Kontynentu w kolekcji Kawy, który w tym roku ma w planie dwa starty w mistrzostwach świata i dziękując za wyróżnienie obiecał jednocześnie, że zrobi wszystko, żeby znowu wspiąć się najwyżej.

Ponadto honorowym wyróżnieniem za 20 lat pracy z młodzieżą w sekcji brydża sportowego SKS Olimpijczyk uhonorowana została Katarzyna Michałek.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.